iPhone X modelleri için daha uzun süre beklemek gerekiyor olsa da iPhone 8 modelleri bir bir sahiplerine ulaşmaya başladı. Ön siparişlerinin teslim edilmesi bir yana yeni seri akıllı telefonların doğrudan satışa sunulduğunu da görüyoruz. Fakat yeni modellerin satışa çıkmasının hemen ardından bazı sorunlarda gündem oldu. Özellikle geçtiğimiz günlerde telefonların kendi kendisine patladığı konusunda bazı bilgiler paylaşıldı.

Tayvan’da alınan bir modelin, şarj sırasında mini bir patlama sonucu kasa ile ekranların ayrıldığı belirtildi. Görsellerin paylaşılmasının hemen ardından Apple tarafından da konu hakkında açıklamalar geldi. Telefonların neden böyle bir sorunla karşılaştığı yönünde inceleme başlamışken, aslında sorunun beklendiği gibi batarya sorunu olmadığı ortaya çıktı.

iPhone 8 Kasa Menteşelerinde Sorun Mu Var?

Yaşanan sıkıntının tekrar etmesi sorunun nedeninin anlaşılmasını sağladı. Japonya merkezli olarak bir kullanıcının daha kasanın ayrıldığını açıklamasının ardından, sorunun pil değil kasa sorunu olduğu ortaya çıktı. Kasa üzerinde menteşe bölümünde ya da menteşelerin yapıştırıldığı tutkal malzemelerinde sıkıntılar olduğu iddia ediliyor. Bu nedenle de bazı modellerin ekran kısmında atmalar olduğundan söz ediliyor. Ekran bölümünde yaşanan atma durumunda ise telefonun ekran kısmı ayrıldığı için kullanılmaz hake geliyor.

iPhone 8

Konu hakkında ne Apple tarafından resmi bir açıklama geldi ne de sorunu net olarak belirten bir bilgilendirme geldi. Şu an için iki farklı olayda da ekran kısmında menteşe bölümü sorunu yaşandığı görülüyor. Benzer sorun mesajları gelmeye devam edecek mi? Bilmek şimdilik zor. Fakat bu sorunun devam etmesi durumunda Apple’ın, Note 7 serisinde yaşanan olayda olduğu gibi bir durumla karşı karşıya kalması muhtemel olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin En İyi Kılıflar ve Özellikleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?