iPhone 8 LCD Ekran İddiası Gündeme Gelmeye Başladı

0
59
iPhone 8

Apple’ın son günlerde gündemi yeni güncellemeleri. iOS başta olmak üzere hemen her platformda yeni yazılım güncellemeleri yayınlayan Apple’ın her ne kadar gündemi yazılımları olsa da bunun dışında markanın bir yandan da yeni seri akıllı telefonları için tartışmaların devam ettiğini söylemek gerekiyor. Üstelik bu kez 10.yıla özel model olacak olan iPhone 8 akıllı telefonları için alışılagelmişin dışında yeni iddialar söz konusu. Tüm bu iddialar akıllı telefonun ekranları ile ilgili gelmeye başlamıştı. İlk olarak Apple’ın OLED ekranları kullanıma geçeceği düşünülüyordu fakat son dönemde bu iddiaların yerine farklı iddialarda gündeme gelmeye başladı.

LCD Ekran Kullanımına Devam Mı Edilecek?

Son gelen iddialara göre Apple iPhone 8 serisinde de bu zaman kadar olduğu gibi LCD ekran kullanacak. Fakat LCD ekranlar diğer serilerden bir hayli farklı olacak. Zira bu kez LCD ekranların özel bir teknoloji ile beraber bükülebilir olacağı iddia ediliyor. Japan Display adı verilen teknoloji ile beraber geleceği düşünülen ekranların bu yeni teknoloji ile beraber artık esnek ekran sistemini devreye sokabileceği düşünülüyor.

Japan Display

Henüz söz konusu ekran teknolojisi konusunda çalışmalar sürüyor. Yeni ekran modellerinin geleceği akıllı telefon ekranları olması da bekleniyor fakat iPhone 8 için bu yeni ekranların kullanımın ne derece gerçek olduğu tartışılır.

OLED Ekranlar Daha Mı Ağır Basıyor?

LCD esnek ekran teknolojileri Apple’a oldukça yakın teknolojiler olarak gösterilse de söz konusu teknolojilerin iPhone 8 serisine yetişmeyeceği de düşünülüyor. Bunun dışında uzun süredir Apple’ın OLED ekran kullanacağı ve bu ekranlar içinde Samsung gibi teknoloji devleri ile anlaştığı şeklinde birçok konu da gündeme gelmişti.

Tüm bu iddialardan sonra Apple’ın tekrar LCD ekranlarının konuşulmaya başlaması elbette ki kafaları da karıştırmaya yetti. iPhone 8 serisinde OLED ekran mı yer alacak yoksa LCD panelleri mi göreceğiz tüm bunlar için Apple’ın tanıtımını da kadar iddialar ve tartışmalar da devam edecek gibi.

İLGİLİ HABER:  iPhone Sahipleri Geri Ödeme Alacak – İşte Tutar!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?