iPhone 8 Kullanıcıları İçin Kötü Haber!

0
197

Akıllı telefonlarda en çok yaşanan hasar sıkıntısı, telefonların ekranlarına gelecek olan zararlar. Telefonların düşmesi, fiziksel bir etki ile karşı karşıya kalması veya herhangi bir cisimle çizilmesi gibi olumsuz durumlarında en hassas olan kısım ekran olarak dikkat çekiyor ve en büyük hasarlarda bu kısımda yaşanıyor.

Aynı durum iPhone modelleri içinde geçerli. Telefonların ekranları her ne kadar güçlendirilmiş olsa da biraz yüksekten düşme ve benzeri birçok durumda bir anda ekranların kullanılmaz hale geldiğini görebiliyoruz. Bu durum iPhone 8 akıllı telefonları içinde geçerli. Haliyle kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan biri olan ekran değişim ücretleri içinde Apple tarafından sürekli açıklamalar yapılıyor. Yeni iPhone modellerinden sonra fiyatların güncellendiğinden söz etmiştik.

Ekran değişim ücretlerinde yapılan güncelleme konusu sonrasında ise önemli bir detay daha ortaya çıktı. Bu detay iPhone 8 kullanıcılarını ilgilendiriyor. Her ne kadar şimdiye kadar ekran değişiminden söz etmiş olsak da iPhone 8 modellerinde arka yüzeyde tamamen camdan oluşuyor. Peki, telefonun ekranlarının camı değil ama bu arka cam çatlat ya da kırılırsa?

iPhone 8 Arka Cam Yüzey Değişimi “Diğer Hasar” Grubuna Giriyor

Ekran değişim ücretleri için yapılan açıklama sırasında Apple, diğer servis ücretleri adı altında bir başlık daha yayınlamıştı. Marka tarafından yayınlanan bu kısımda ise ekranın dışında kalan hasarlar için verilecek ücretler üzerinde durulmuştu. iPhone 8 arka cam yüzeyin bu hasar grubuyla ilişkisi ise bugün ortaya çıktı.

19 Eylül 2017’den itibaren güncel fiyatlar

Apple kaynaklarından gelen bilgilere göre Apple çalışanları, arka yüzeyde yer alan camların diğer hasar grubuna gireceğini belirtti. Bu da demek oluyor ki telefonun arka yüzeyinde yer alan camı kıracak olursanız, çok daha yüksek bir ücretle karşı karşıya kalacaksınız. Tamir edilmemesi durumunda ise kablosuz şarj sorunları ve genel kullanım sorunlarının yaşanabileceği belirtilen cam yüzeyin, iPhone 8 kullanıcılarını iki kat dikkatli olmaya zorlayacağı kesin. Öyle ki iPhone 8 için diğer hasar servis ücreti 1899 TL, iPhone 8 Plus içinse bu rakam 2099 TL.

İLGİLİ HABER:  Airpods 2 Tamir Testinde Şaşırttı

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Değişim Ücretlerine Beklenmedik Zam

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?