iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinden sonra Apple’ın en çok merak edilen ürünlerinden biri iPhone 8 akıllı telefonları oldu. Artık hemen herkes tarafından bilindiği gibi iPhone 8 modelinin Apple’ın akıllı telefon modellerinin 10.yıl özel modeli olarak çıkacak olması markanın bu alanda tüm ilgiyi üzerinde toplamasına da neden oldu. Zira Apple’ın sadece 10.yıla özel iPhone serisi olması nedeniyle bile bu sene iPhone 8 modelinde çok radikal değişiklikler yapacağı ve iPhone 8 akıllı telefonlarınlarının gelmiş geçmiş en iyi iPhone modeli olacağı düşünülüyor. Nitekim son gelen iddialarda bu düşüncesi tam olarak desteklemekte. Zira iPhone serisi için yapılan açıklamalarda Apple’ın çok büyük değişimlere gideceği ve bambaşka bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtilmişti.

İlk Kesin Sinyaller Gelmeye Başladı

Tasarım konusunda değişikliklere gideceği ve ekran teknolojisini değiştireceği açıklana Apple’ın hakkında tüm bu iddialar için ise ilk resmi açıklamalar gelmeye başladı. Her ne kadar Apple’a bağlı olmasa da bu alanda yayınlandığı yazılar ile beraber hemen her Apple serisinde birçok iddiasını tutturan The Wall Street Journal tarafından Apple’ın yeni serisi iPhone 8 hakkında da detaylı bir yazı yayınlandı.

iPhone-8-kavisli-ekran

Apple’ın yeni serisi iPhone 8 için The Wall Street Journal tarafından yayınlanan yazıya göre iPhone 8 telefonlarında büyük ölçüde OLED ekran kullanılacak. Üstelik Apple’ın sadece OLED ekran kullanımıyla beraber gelemeyeceği bunun dışında kavisli ekran teknolojisi konusunda da somut adımlar atılacağı belirtildi.

Kavisli İlk İPhone Modeli Olabilir

Diğer birçok akıllı telefon serisinin son dönemde tercih etmeye başladığı kavisli ekran teknolojisinin Apple’ın bu serisinde de kullanılacağı iddia edildi. Hatta yayınlanan yazılara göre OLED tercihinin yapılmasının nedeni de bu olacak. Apple bu konuda ne kadar kararlı ya da attığı adımlarla ne kadar ilgi çekebilir bilinmez ama iPhone 8 serisinin hemen her yönüyle Apple için yeni bir devir başlatacağı da kesin. Asıl merak edilen markanın bu yeni çalışmasının nasıl karşılanacağı. Tabi bunun için Apple’ın tanıtımlarını beklemek gerek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?