iPhone 8 Kameraları Herkesi Şaşırtacak

0
71
iPhone 8
iPhone 8

Apple, bu sene en büyük kozunu iPhone 8 modelleriyle oynayacak. Akıllı telefon serisinde şimdiye kadar en büyük değişimin yapıldığı, en yüksek sistem özelliklerine sahip olacak olan model olarak değerlendirilen iPhone 8 akıllı telefonlarının, her yönden Apple’ı öne çıkarması bekleniyor. Akıllı telefon devinin iPhone 8 akıllı telefonlarında nasıl sistemler kullanacağı konusunda ise yepyeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Bir yandan tasarım özellikleri konuşulmaya başlayan akıllı telefonların, HomePod kodlarının paylaşılmasının ardından teknik konularının da epey bir öne çıktığını gördük. Merakla beklenen telefonların hakkında birçok bilgi veren HomePod kodları içerisindeyse çok ilginç bilgiler olduğunu görüyoruz. Bu kez telefonların kamera teknolojisi hakkında yeni bilgiler var.

iPhone 8 Kameraları 4K Teknolojisini Sonuna Kadar Kullanacak

Elde edilen son bilgilere göre iPhone 8 akıllı telefonlarının kameralarında çok olumlu sonuçlar elde edecek sistemler var. Zaten eski seri olarak değerlendirilecek olan iPhone 7 modellerinde 4K çekim desteği var. Apple’ın bu modelin kameralarında ortaya koyduğu çözümleri ne kadar iddialı bir şekilde kullandığını da gördük. iPhone 8 modelinde ise zaten zirvede olan kameralar daha da geliştirilecek. Buna göre yeni akıllı telefonların yine 4K çekimi yapabileceği fakat bu kez 60 FPS desteği sunulacağı belirliyor. 4K ve 60 FPS desteği sunulacak olan kameraların sadece arkada değil ön kısımda da bu desteği sunduğunu göreceğiz.

iPhone 8

Yani çok ilginç bir şekilde ön kamerada da 4K çekim ve 60 FPS desteği yer alacak. Ne kadar iddialı bir akıllı telefon modeli olacağı buradan da belli olan teknoloji devinin ARKit desteği içinde özel geliştirilmiş sistemlere sahip olması bekleniyor. Her yönüyle çok daha başarılı bir akıllı telefon sunulduğunu göreceğimiz iPhone 8 akıllı telefonlarının kamera kısmında bambaşka ayrıcalıklar bizlerle buluşmuş olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus Apple Tarihine Geçen Model Oldu

Yeni detaylar ortaya çıktıkça ne kadar iddialı olacağı konusunda da yeni bilgileri elde etmeye başladığımız modeller, telefon alanında daha birçok yeniliği ortaya çıkarmış olacak. Şimdilik tanıtımı beklemekten başka bir çare yok.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Bu Kez Apple’ı Geride Bırakmayı Başardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?