Apple’ın 10.yılana özel olarak çıkaracağı düşünülen yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 için henüz Apple açıklamalar yapmasa da telefonun ne gibi yenilikler barındıracağı konusunda ilk iddialarda ortaya atılmaya başlanmıştı. İlk iddialar ise Apple’ın bu seride ilk olarak tasarım değişikliklerine gideceği yönündeydi. Tasarım konusunda ise yapılacak değişikliğin OLED ekran olacağı da açıklanmıştı. Çok daha oval bir tasarıma sahip olacağı ve ekran kalitesi konusunda da LCD panellere göre çok daha yüksek teknoloji sunacağı düşünülen yeni seri OLED ekran iddialarının hemen ardından da Apple’ın 3 farklı modelde kullanacağı iddia edilmişti.

Bu 3 modelden sadece birinin OLED ekran olacağı ve bu serinin de cam kasa olabileceği de belirtilmişti. Yapılan açıklamaların hemen ardından da Apple’ın yeni seride kullanacağı bir diğer özellikte daha ortaya çıktı. Bu kez Apple’ın yeni seride kamera devrimi yapacağı gündemde. iPhone 7 Plus serisinde çift kamera sistemi kullanarak bu konuda ilk adımları atmış olan Apple’ın asıl kamera değişikliğini ise iPhone 8 telefonlarda yapacağı iddia edildi.

Çok Daha Gelişmiş Kamera Sistemi Geliyor

İlk olarak iPhone 8 serisinde çok daha gelişmiş çift kamera sistemine geçileceğini belirtelim. İddialara göre serinin hemen her iki kamerasında da hem yaklaştırma hem de özel bir sistemle görüntü odaklama sisteminin yer alacağı da belirtiliyor. Görüntü odaklama sistemlerinin tele foto kamera üzerinden çalışacağını belirtilirken söz konusu odaklama sisteminin detaylarının neler olacağı da şimdilik merak konusu.

apple-iphone-8-kamera

Yeni kamera sisteminde bulunması beklenen özelliklerden birisi de arttırılmış gerçeklik özelliği. AR sisteminin kesin olarak sisteme dahil olması beklenirken arttırılmış gerçeklik kameralarının çalışma prensibinin nasıl olacağı henüz bilinmiyor. Fakat bilinen bir şey var Apple yaklaşık 1 hafta gün önce arttırılmış gerçeklik kamera sistemleri için de patent başvuruları yapmıştı. Patent başvurusunda da arttırılmış gerçeklik kamerasının detayları ortaya çıkmış ve Apple’ın bu şekilde bir sistem kullanacağı neredeyse garantilenmişti.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?