12 Eylül tarihinde özel bir etkinlik düzenlemesinin planlandığını bildiğimiz Apple’ın, iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımını sonunda gerçekleşmesi planlanıyor. Yeni akıllı telefonların tanıtımıyla beraber aylardır konuştuğumuz soru işaretleri de yanıtlarını bulmuş olacak. iPhone 8 tasarımını nasıl olacak? iPhone 8 performans konusunda ne kadar başarılı olacak? Gibi soruların cevaplarını bulacağını göreceğiz. Bunun dışında yeni akıllı telefonların beraberinde getireceği ilklerde merakla beklenmekte. Bu ilklerden biri olacak olan iPhone 8 kablosuz şarj teknolojisinin detayları da belli olmaya devam ediyor.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Performansı Tatmin Etmeyebilir

Bu konuda daha önce Apple’a yakın kaynaklar tarafından yapılan paylaşımlarda kablosuz şarj teknolojisinin kesin olacak geleceği belirtilmişti. Bunun dışında iPhone 8’in öze cam yüzeye sahip olacağı konusunda da bazı bilgiler verilmişti. Bu bilgilere göre telefonların, tıpkı piyasadaki Android akıllı telefonlarda olduğu gibi kablosuz şarj stantları üzerinden şarj olacağı ve bunun için özel bir şarj teknolojisinin sunulmayacağı da belirtilmişti.

iPhone 8 kablosuz şarj

Yani Apple’ın kablosuz şarj teknolojisinde düşündüğümüz, uzaktan şarj teknolojisine yer verilmeyeceği ortaya çıkmış oldu. Uzaktan kablosuz şarj bir yana, stant üzerinden kablosuz şarj teknolojisinin de tatmin etmeyecek seviyede olacağı öğrenildi. Buna göre kullanıcıların kablosuz şarj teknolojisini kullanmaları durumunda biraz beklemeleri gerekecek.

Çünkü son bilgilere göre iPhone 8 kablosuz şarj, 7,5 Watt ile sınırlandırılacak. Daha önce piyasaya sunulan kablosuz şarj teknolojilerinde 15 Watt kullanıldığını düşünecek olursak, Apple kullanıcıları epey bir bekletecek gibi. Oldukça yavaş bir kablosuz şarj sisteminin sunulduğunu göreceğiz. İddialar ne kadar doğru ya da sadece iPhone 8 için mi geçerli? Bunu tanıtımlarla beraber göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Google Asistan iOS Desteğini Arttırmaya Devam Ediyor

İLGİLİ HABER:  Satışa Çıkmayan İlk Apple Watch'un Görüntüsü Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?