Apple’ın 10.yılına özel çıkaracağı ve sadece 10.yıla özel olmasıyla bile bu ana kadarki markanın en başarılı telefonu olacağı düşünülen iPhone 8 için sürekli yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Ortaya atılan iddialarda ilk olarak iPhone 7’nin eksik kaldığı yönlerden biri olan tasarım konusunda değişikliklere gidileceği, cam kasa, OLED ekran gibi ayrıcalıklara yer verileceği iddia edilmişti. Tüm bu iddialarla beraber Apple’ın iPhone 8 serisinde kullanacağı teknik donanımlarla ilgili olarak da yeni bilgiler gelmeye başladı.

Tasarım kısmının dışında kalan ve aslında Apple’ın bu serisinin çok daha fazla satılmasını sağlayacak olan teknik özellikler konusunda ilk gelen detaylar ise kablosuz şarj özelliği ile ilgili oldu. Birçok rakip akıllı telefon firmasının kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapmasına karşın Apple’ın iPhone serisinde de henüz bu teknolojiyi kullanmamış olması haliyle iPhone 8 serisinin de en çok merak edilen özelliğinin kablosuz şarj özelliği olduğunu da belirtelim.

iPhone-8-kablosuz-şarj

Temassız Şarj Özelliği İle Gelecek

Bu noktada yeni seri iPhone 8 telefonları için kullanılacak olan kablosuz şarj özelliğinin markanın bu kadar süre geride kalmasının acısını çıkaracağı düşünülüyor. Zira Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanacağı kablosuz şarj teknolojisinde telefon ile şarj cihazı arasında temas gerekmeyecek. İddialara göre herhangi bir prize takılan şarj aparatı belli bir alan içerisinde doğrudan iPhone 8 telefonlarını şarj edebilecek. Cihazın prize takılı olması ise şarj aletinin de sürekli olarak şarj seviyesinin yüksek tutulmasını sağlayacak gibi.

Akıllı telefonların bir nevi şarj sorunu kalmayacağı yönünde bir teknolojinin geleceğinin iddia edilmesiyle beraber Apple’ın iPhone 8 telefonlarında büyük oranda değişim oluşturacağını da söylemek gerek. Henüz yeni teknolojiler için tabi ki Apple kanadından bir açıklama gelmedi. Fakat iPhone 7 çıkışından öncede benzeri iddiaların gündeme geldiğini ve birçok iddianın da tanıtımla beraber doğrulandığını biliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?