Yeni nesil akıllı telefonlar içerisinde en başarılı modellerden biri olarak gösterilen iPhone serisi akıllı telefonların son olarak iPhone 7 serisi ile gündeme geldiğini biliyoruz. Yayınlandığı ilk andan bu yana sürekli olarak özellikleri, tasarımı, kulaklık giriş tercihleri tartışılmaya devam eden iPhone 7 serisinin tüm bu yönlerinden son yeni üyeleri için Apple çalışmalarına başladı. Çok kısa bir süre içerisinde detaylarının da belli olmaya başlayacağı düşünülen iPhone 8 için sürekli yeni iddialarda gündeme gelmekte. Ortaya atılan iddialarla beraber üretimi konusunda da yavaş yavaş ilk detayların belli olmaya başladığı seri hakkında son iddia ise işlemciler üzerinden geldi.

iPhone 7s İle Aynı Seri İşlemci

İşlemci konusunda Apple’ın iPhone 8 serisinde değişikliklere gideceği kesinleşti. Apple’ın kararı henüz net olmasa da Apple’ın en büyük işlemci tedarikçisi olan firma tarafından yapılan açıklama ile beraber serinin en beğenilen özelliklerinden biri olan A işlemci serinin yeni üyesi için hazırlıklara başlanacak. iPhone 7 serisi akıllı telefonlarda kullanılan yeni nesil A10 işlemcileriyle beraber yeni seride de yine A serisi işlemcilerin kullanılacağı fakat bunun A10 olmayacağını da belirtelim.

A11

Nitekim tedarikçi tarafından da gelen bilgilere bakacak olursak kısa süre önce iPhone 7s serisi için de iddia edilen yeni A11 işlemcileri iPhone 8 içinde düşünülen işlemciler olarak dikkat çekiyor. İlk açıklamalardan ve iddialardan yola çıkacak olursak Apple’ın iPhone 7s ve iPhone 8 için farklı tercih yapmayacağı markanın her iki seri için de yeni nesil A11 işlemcilerini kullanacağı düşünülüyor.

Yeni İşlemcilerin Özellikleri Neler?

Bu noktada A11 işlemcilerin her iki model içinde geleceği iddialarının yoğunlaşmasıyla beraber bu seri işlemcilerde ne gibi özelliklere yer verileceği de merak konusu oldu. Henüz konu hakkında Apple ve işlemci üreticilerinden özellik bazında bir açıklama yok. Bu nedenle A11 çiplerinin ne derece değişiklik göstereceği ve A10 çiplerine göre nasıl üstünlük sağlanacağı konusunda henüz net bir bilgi sahibi değiliz. Fakat tıpkı diğer özelliklerde olduğu gibi A11 çipleri içinde yeni özelliklerin yakın zamanda belli olması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?