iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Tüm Renk Seçenekleri

1
iPhone X

Apple’ın yeni telefon heyecanı tüm dünyayı sarmış durumda. Yeni akıllı telefonların özellikleri ve tasarımlarının ortaya çıktığı tanıtım sonrasında, markanın yeni akıllı telefonlarının detayları da öğrenilmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 8 akıllı telefonlarının ve iPhone 8 Plus modellerinin batarya kapasiteleri açıklandı. Her iki akıllı telefon modelinin de bataryalarının geçen seneye göre düşüş gösterdiğini gördük.

iPhone 7 modellerinin zaten düşük olan batarya değerlerini daha da düşüren Apple, yeni modellerde kablosuz şarj desteğiyle bu açığı kapatmaya çalışacak. Tüm bunların dışında merak edilen bir diğer detay ise yeni akıllı telefonların renk seçenekleri. Hemen belirtelim tartışma konusu olan yeni iPhone renk seçenekleri, geçen seneye göre çok daha dar. Renk seçeneklerine daha detaylı olarak bakalım.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Renk Seçenekleri

Uzay Grisi: İlk renk seçeneği uzay grisi rengi. Açıkçası iPhone 7 modellerinde tercih edilen siyah renk seçeneğine büyük oranda ilgi gösterilmişti. Fakat bu rengin modellerinde soyulma ve aşırı çizilme gibi sorunlar ortaya çıkmıştı. Apple yeni akıllı telefonlarında siyah modelden vazgeçmek yerine siyaha oldukça yakın olan uzay grisi rengi tercih edilmiş durumda. Bu şekilde siyah açığının kapatılacağını düşünüyoruz.

Altın: iPhone modellerinin standart renklerinden biri olan altın rengi de yeni seride yer alan renklerden biri oldu. Bu kez daha başarılı bir renk uygulaması yapılmış durumda. 6 katmanlı renk uygulamasının dışında, cam yüzey de telefonların altın renklerini bir hayli ilgi çekici hale getirmiş.

iPhone 8 tüm renkleri

Gümüş Rengi: Son renk ise gümüş rengi olarak karşımıza çıkıyor. Daha ilgi çekici ve daha başarılı altın renginde uygulanan tüm işlemler bu renk seçeneğinde de uygulanmış durumda.

iPhone 8 gümüş

iPhone X Tüm Renkleri

Tasarımının tamamen değişiklik göstermesi, iPhone X modellerinin renklerinin daha çok merak edilmesine neden olmuştu. Fakat hemen belirtelim ki iPhone X beklenen renk seçeneklerinin yarısını bile sunmadı. Kırmızı, mat renkler ve daha birçok seçenek sunulmadı. Bunun yerine sadece 2 renk seçeneği sunuldu.

Uzay Grisi: Yine ilk seçenek uzay grisi olarak sunuldu. Siyah görünümlü uzay grisi renk seçeneği yine siyah rengi vurgulayacak.

iPhone X renkleri

Gümüş Rengi: Tıpkı yeni iPhone 8 modellerinde olduğu gibi gümüş renkte iPhone X modelinde yer alacak.

ilginizi Çekebilir: iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Batarya Boyutları Açıklandı

1 YORUM

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here