iPhone 8 – iPhone 8 Plus Sorunları ve Çözüm Yolları

6
525

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış karmaşık cihazlardır ancak bazen hayal kırıklığına neden olurlar. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘dan etkilendik, ancak mükemmel değiller. Apple’ın cihazları genellikle iyi yapılmış ve sorunsuz çalışıyor olsa da, işler zaman zaman yanlış gidebiliyor. Bu yazıda, en yaygın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus sorunları ve bu sorunlar için çözüm yollarını bir araya getirdik.

iPhone 8 / 8 Plus Batarya Şişmesi Sorunu

iPhone 8 Plus pillerinin şiştiğini ve ekranın cihazın gövdesinden ayrılmasına neden olduğuna dair bazı vakalar görmüş olabilirsiniz. Batarya şişmesi sorununun ne kadar yaygın olduğu bilinmiyor, ancak nispeten nadir bulunan bir olay.

Muhtemel Çözüm Yolları:

 • Apple bunu araştırıyor, ancak benzer bir sorunla karşılaşırsanız yapmanız gereken tek bir şey var: Apple’a başvurmak ve cihaz değişimi talep etmek.

iPhone 8 / 8 Plus Hoparlörden Bozuk Ses Gelmesi Sorunu

Birkaç iPhone 8 ve iPhone 8 Plus sahibi, telefon görüşmesi sırasında sesin hoparlörden hışırtılı şekilde gelmesinden şikayetçi olmuşlardır. Yankılanan, aralıklı statik ses veya bozulma normal aramalarda ve FaceTime aramaları sırasında sesin düzgün duyulmasını zorlaştırır. Bu sorun, Apple’ın destek forumunda da gündeme getirilmiştir.

Muhtemel Çözüm Yolları:

 • Yazılım güncellemesi yapın. Apple bu sorunu kabul etti ve iOS 11.1 geliştirici beta sürümünde sorun düzeltildi. Cihazınızın Yazılım Güncellemeleri bölümüne girin ve son sürüme güncelleyin.

iPhone 8 / 8 Plus App Store Sürekli Yenileniyor Sorunu

App Store’u açtığınızda uygulama birkaç saniyede bir kendini yeniliyorsa, yalnız değilsiniz. Bu sorun, Apple’ın en yeni cihazlarıyla sınırlı değil gibi görünüyor.

Muhtemel Çözüm Yolları:

 • Basit bir yeniden başlatma, iPhone 8’de App Store’un sürekli kendini yenilemesini düzeltebilir. Uyku/Uyandırma düğmesine basılı tutun ve gücü kapatın. Ardından, iPhone’unuzu tekrar açmak için Uyku/Uyandırma düğmesine basılı tutun.
 • App Store oturumunuzu kapatın ve tekrar açın. Ayarlar’a gidin ve en üstte yer alan adınıza, ardından iTunes ve App Store > Apple ID’ye dokunun ve Oturumu Kapat’ı seçin. Daha sonra Oturum Aç’a dokunun ve bilgilerinizi girerek tekrar oturum açın. Ardından tekrar App Store’a girin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

iPhone 8 / 8 Plus Ekran Yanıt Vermiyor veya Dondu Sorunu

iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ın kilit ekranı veya ana ekranda donmasıyla ilgili bazı şikayetler rapor edilmiştir. Alışılmışın dışında, bu vakaların bazılarında bazı donanım tuşları ve belirli hareketler hala çalışıyor ancak geriye kalan her şey donmuş durumda.

Muhtemel Çözüm Yolları:

 • Eğer çalışıyorlarsa, Uyku/Uyandırma düğmesini basılı tutun ve ardından kapatmak için kaydırın. Yeniden açmak için Uyku / Uyandırma düğmesine basın.
 • Zorla yeniden başlatın. Sesi Aç düğmesine hızlı bir şekilde basıp bırakın. Ardından Sesi Azalt düğmesine basıp bırakın ve son olarak ekranda Apple logosunu görene kadar Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun.
 • Yeniden başlatma sonrası sorun devam ediyorsa, her şeyi dikkatlice yedekleyin ve iPhone’u silmeyi deneyin. Ardından cihazınızı yedekten geri yükleyin.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaptığınız ve yedekten geri yüklediğiniz halde sorun devam ediyorsa, yedeklediğiniz bir veri soruna neden oluyor olabilir. Bu durumda iPhone 8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın ve yeni bir cihaz olarak kurun.
 • Yukarıdaki çözüm yollarından hepsini denediğiniz halde, sorun hala devam ediyorsa Apple’a başvurmanız ve bir onarım veya değiştirme için görüşmenizin vakti gelmiş demektir.

iPhone 8 / 8 Plus Aşırı Isınma Sorunu

iPhone 8 veya iPhone 8 Plus cihazınıza dokunduğunuzda, aşırı ısınmış olduğunu hissederseniz panik yapmanıza gerek yok. iPhone 8’iniz, genellikle Pokemon GO gibi AR oyunları oynarken, yedekten geri yüklendiğinde veya GPS ve oyunu anda kullandığınızda ısınabilir. iPhone 8, aşırı ısındığında flaş gibi özellikleri devre dışı bırakabilir, ekranda sıcaklık uyarı görüntüleyebilir veya kapanabilir.

Muhtemel Çözüm Yolları:

 • Yapılması gereken ilk şey, cihaz soğuyana kadar kullanıma ara vermektir.
 • Daha serin bir ortama geçmeyi deneyin. Örneğin, iPhone 8’inizi sıcak bir günde aracınızın ön panelinde bırakmak bu soruna neden olabilir.
 • Kılıf kullanıyorsanız, ısıyı daha hızlı dağıtmak için çıkarın.
 • Kullanmadığınız işlevleri kapatmayı deneyin. Örneğin, Ayarlar > Gizlilik bölümüne gidin ve Konum Hizmetleri’ni kapatın.
 • Zayıf sinyal alan bir bölgedeyseniz, Kontrol Merkezi’ni açın ve Hücresel Veri’yi kapatın. Daha sonra tekrar açmayı unutmayın.
 • Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun ve ardından kapatmak için kaydırın. Yeniden açmak için Uyku / Uyandırma düğmesine basın.
 • Aşırı ısınma durumunun belirli bir uygulama veya oyundan kaynaklanabileceğini düşünün ve ne zaman gerçekleştiğine dikkat edin. Soruna neden olan uygulamayı ve diğer her şeyi kaldırmayı düşünün.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Sorunları ve Çözüm Yolları

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

6 YORUMLAR

 1. yeni bir iphone 8 demo aldım ama sıfırlanmıyor itunes a bağlanıp güncelleme de attım ama ne uygulama silebiliyorum ne de uygulama indirebiliyorum

 2. Ustam iphone 8 plas aldım küzük çalarken yada biraz kolandığımda aşırı derecede ısınıyor teknik servise göndereyim mi sorun dunalımsal mı yoksa yazılımsal mı

 3. Yaklaşık 3 ay önce iphone 8 plus telefon aldım ancak arka kameramdan elleyince oynayınca çat çat ses geliyor apple yetkili servislerine götürdüm 2 ayrı yere biri bu normal bu sesin gelmesi normal cevabını verdi hiç ilgilenmedi . Diğeri ise sorunu kabul etti fakat tamir etmek istedi bende yeni olduğundan açtırmak istemedim çünkü götürdüğümde 1 haftalık telefondu 3 aydır peşlerinde koşuyorum . Ne yapmalıyım ? Cevap verirseniz çok sevinirim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?