Apple’ın akıllı telefon modeli akıllı telefon pazarında en çok merak edilen modeller arasında geliyor. Özellikle iPhone 5 serisinden sonra kullanıcılara sunduğu özelliklerle beraber açık ara öne çıkmaya başlayan seri son olarak ise iPhone 7 akıllı telefonları ile gündeme gelmişti. Eylül ayı içerisinde tanıtımı yapılmasına karşın henüz yeni yeni satışa çıkmaya başlayan yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarının özellikle teknik özellik konusunda kullanıcılara birçok yenilik sunduğunu da biliyoruz. Fakat tüm teknik yeniliklere rağmen Apple’ın iPhone 7 üzerinde gerek tasarım gerekse de donanımsal özellikler olarak yeterli derecede değişim olmadığı da düşünülüyor.

Özellikle tasarım konusunda iPhone 7 serisinin eski seriye göre pek bir farkının bulunmaması acaba Apple’ın bir planı mı var sorularını da akla getirmişti. Bu noktada Apple’ın yeni seri akıllı telefonları olarak açıklanan iPhone 8 akıllı telefonlarında söz konusu sürprizlerin ortaya çıkacağı da iddia ediliyor.

Apple’ın 10.yılına özel çıkaracağı yeni seri iPhone telefonları olarak değerlendirilen iPhone 8 akıllı telefonlarında ne gibi yenilikler yer alacağı da şimdiden merak konusu oldu. En büyük değişim tasarım konusunda beklenirken bunun yanında Apple’ın başka planları olduğunu da yavaş yavaş görmeye başladık.

Kablosuz Şarj Özelliği Ve Alüminyum Çerçeve İddiası

Bu noktada Apple’ın tasarım konusunda alüminyum çerçeve kullanacağı ilk gelen iddialara arasında yer aldı. Söz konusu çerçeveye ise Apple’ın cam kasayı dahil edeceği de belirtiliyor. Buna ek olarak ise uzun süredir beklenen fakat Apple’ın rakip markaların piyasaya sürmesine karşın piyasaya sürmediği kablosuz şarj özelliğinin de artık 10.yıla özgü gelen iPhone 8 modeli ile beraber kullanıcılara sunulacağı da belirtiliyor. Tüm bu iddialar gerçek mi ya da Apple iPhone 8 için ne gibi yenilikler, ne gibi teknolojiler sunmaya hazırlanıyor tüm bunları Apple’ın yapacağı tanıtımla beraber görebileceğiz gibi. Tanıtımdan önce bu konuda şimdilik yorum yapmak oldukça zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?