Apple’ın akıllı telefonları her sene teknoloji dünyasında gündem oluyor. Sadece telefonların çıkış döneminde değil telefonların çıkışına aylar kala konuşulmaya başlayan iPhone serilerinin son olarak ise iPhone 7 ile gündeme geldiğini biliyoruz. iPhone 7 serisinin duyurulmasının ardından uzun süredir konuşulan yeni modelin piyasaya çıkmasıyla beraber ise artık iPhone 7 akıllı telefonları biraz geri planda kalmaya başladı. Şimdi ise Apple’ın gündeminde olan seri iPhone 8 serisi. Üstelik bu kez Apple’ın bu serisinin 10.yıla özel model olması ve Apple’ın bu seride beklenen tasarım değişikliklerini yapacağı açıklaması iPhone 8 akıllı telefonlarının eski modellerden çok daha fazla konuşulmasına neden olacak gibi. Nitekim henüz telefonlar duyurulmadan konuşulmaya da başladı.

Hızlı Şarj ve Kablosuz Şarj Özelliği

Bu noktada yeni seri için şimdiye kadar birçok iddianın ortaya atıldığını söylemek gerekiyor. İlk olarak OLED ekran iddiası, hemen ardından gelen cam kasa iddiaları derken şimdilerde ise Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 için kablosuz şarj iddiaları bir kez daha gündeme gelmeye başladı. Bu kez iPhone 8 serisinin üç farklı model olarak geleceği iddiası üzerine 4.7 inçlik model için özel bir kablosuz şarj teknolojisinin geleceğini belirtildi.

iPhone-8-şarj

4.7 inç ekran modeliyle beraber yine OLED ekran kullanılacağı ve kablosuz şarj teknolojisine yer verilecek olan modelde cam kasa gibi ekstra özelliklerinde bu modelde yer alacağı belirtildi. Kablosuz şarj teknolojisinin ise nasıl olacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Kısa süre önce Apple’ın bu teknoloji için aldığı patent çizimlerine bakacak olursak Apple’ın sektörde yer alan diğer kablosuz şarj teknolojilerine göre çok daha yüksek kapasiteli ve daha geniş bir alana sahip olan bir kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Apple’ın yapacağı tanıtımla beraber net bir şekilde kablosuz şarj teknolojisi hakkında bilgi vereceği ve yeni teknolojinin diğer modellere uyum saplayıp sağlamayacağı bilgisini de paylaşacağı düşünülüyor. Zira kablosuz şarj teknolojisi iPhone 7 serilerinde de desteklenebilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Kameraları Herkesi Şaşırtacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?