Note 8 ile beraber bu sene akıllı telefon dünyasının en başarılı modellerinden biri olması beklenen iPhone 8 akıllı telefonları için son bir haftadır çok fazla bilgi gelmeye başladı. Sitemizde de yer verdiğimiz birçok bilgiye ek olarak iPhone 8 akıllı telefonlarının içerisinde bulunacak olan teknolojiler için yeni bazı iddialar daha paylaşıldı. Markanın seri üretime geçmesinden sonra bu iddiaların artış gösterdiği düşünülüyor. Peki, yeni model için son durum ne? iPhone 8 hakkında gelen yeni bilgiler hangi detayları ortaya çıkarıyor?

iPhone 8 Parmak İzi Bilmecesi Devam Ediyor

İlk olarak yeni seri iPhone modellerinde hala parmak izi sorunsalı yaşandığını belirtelim. Foxconn kutusu içerisinde paylaşılan yeni görsellerde, iPhone akıllı telefonlarının parmak izi sensörlerinin arka kısımda bulunduğu görülüyordu. Fakat bugün paylaşılan resmi kılıf görselleri olarak adlandırılan kılıfların resimleri, aynı zamanda son iPhone 8 tasarım paylaşımlarında telefon üzerinde arka kapakta dahil olmak üzere parmak izi bulunmadığı görülüyor. Hatta gelen son 5 fotoğrafta da parmak izi sensörlerinin arka ve ön kısımda bulunmadığı ortaya çıkmış durumda.

Üç Renk Seçeneği Gelecek

Bir başka ortaya atılan iddia ise renk seçenekleri. Son görsellerle beraber ve KGI analistlerine göre iPhone 8 akıllı telefonlarında 3 farklı renk sunulacak. Bu renkler içerisinde ilk seçenek bakır, ikinci seçenek siyah ve son renk seçeneği de gri olacak. Bakır renginin de bu alanda ilk defa kullanıldığını göreceğiz. Her üç modelinde yüksek satış oranı elde etmesi gündeme gelecek.

iPhone 8

iPhone 8 Gözle Kontrol Sistemi Sunabilir

Bir başka iddia ise telefonların teknolojisi konusunda. Geliştiricilere göre iPhone 8 akıllı telefonlarının içerisinde yer alacak olan yüz tanıma sistemi sadece kilit ekranı için sunulmayacak. Bu sisteme entegre olacak olan 3D sensörler sayesinde kullanıcıların gözle komut teknolojisine sahip olacağı iddia ediliyor.

İLGİLİ HABER:  A14 Bionic Performans Testi Sonuçları Nasıl?

Bu iddialar doğruysa sadece gözlerinizle sensörleri kontrol ederek telefonun ekran parlaklığını arttırmak, telefonların sessize alıp çıkarmak gibi ayrıcalıkları elde edebileceğiz. Tabii bu sistem içinde bir doğrulama şu an için mümkün değil gibi gözüküyor. Fakat Samsung’un S3 modellerinden hatırlayacak olursak ekrana sürekli baktığınızda açık kalan ekran teknolojisine benzer bir sistemin çok da zor olmayacağını ve bu modelinde ihtimal dahilinde olduğunu belirtelim.

iPhone 8 Stok Sorunlarıyla Mücadele Etmek Zorunda Kalabilir

En can sıkıcı iddia ise telefonların stok sorunu ile gündeme geleceği. Şu an için telefonların üretime girdiği ve son dönemdeki tüm yeni görsellerin bu şekilde ortaya çıktığı herkes tarafından kabul edilen detay olarak öne çıkıyor.

iPhone 8

Fakat telefonların her ne kadar beklenen tanıtım tarihine yetişeceği söylense de üretimin bu kadar gecikmiş olması yeni seri akıllı telefonların yeterli stoklara ulaşamayacağını gösteriyor. Analistlere göre yeni modellerin üretimi 2-4 milyon arasında kalacak. Haliyle tüm ülkelerde yeni iPhone modellerinin satışa çıkamayacağı ve gecikmelerin yaşanacağı belirtiliyor.

Kablosuz Şarj ve Cam Yüzey

Gelelim son iddiaya. Gelen tüm görsellerde telefonların arka kapağında cam yüzey bulunduğu görülüyor. Haliyle yeni iPhone 8 akıllı telefonlarında hem kablosuz şarj teknolojisi kullanılacağı hem de hızlı şarj desteği de sunulacağı konuşuluyor. Hatta diğer modellerde de cam yüzey kullanıldığını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Serisinin Renkli Kılıfları Gözüktü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?