iPhone 8 İçin Yeni Ekran Teknolojisi Netleşiyor

0
36
iphone true tone

Apple tarafından hiçbir detay verilmemesine rağmen neredeyse %90 ihtimalle OLED ekrana yer vereceği düşünülen akıllı telefon iPhone 8 için Apple’ın başka planları da olduğu ortaya çıktı. Aslında baktığınız zaman OLED ekran teknolojisi Apple için başlı başına bir sürpriz olarak değerlendirilebilir. Fakat yeni ekran teknolojisinin dışında Apple’ın sektörde fark yaratmak için yine mini değişimlere yer vereceği konuşuluyor. Bu değişimlerden birisi de yeni akıllı telefonun OLED ekranları içerisinde yer alacağı belirtilen bir sistem. Söz konusu sistem ile beraber Apple’ın hem daha fazla pil kullanım süresi sunması hem de akıllı telefonların ekranlarının her ortamda en iyi netliği vermesi bekleniyor.

True Tone Teknolojisi Geliyor

Bu teknoloji bir iddia olarak karşımıza çıkmadı. Doğrudan Apple’ın iPad Pro 9.7 inç modelinde kullandığı bir teknoloji olarak karşımıza çıktı. Yeni ekran teknolojisinin avantajları ise oldukça fazla. Öncelikle yeni ekran sistemiyle beraber kullanılan True Tone özelliği ekranların dışarının ışığını ve dışarının aydınlık derecesini otomatik olarak algılamak üzerine kurulu olan bir sistem olarak biliniyor. Bu sistem sayesinde ekranlar günün saatine ve ışık değerine göre değişen parlaklık ayarı kullanıyor. Aslında buraya kadar ortam ışığı sensörü ile bir fark olmadığını düşünebilirsiniz ki yalanda değil.

iphone true tone

Fakat True Tone sisteminde farklı olarak ekranların renk değerleri de değiştiriliyor. Yani dinamik olarak sürekli değişen renk tonları ile beraber günün her saatinde en net görüntü ve en net renk düzenini elde etmiş oluyorsunuz. Söz konusu sistemin iPad Pro 9.7 inç modelinde kullanılan geçerli bir sistem olması Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında da ekstra pil süresi ve ekstra konfor sağlayan yeni teknolojiyi kullanacağını gösteriyor. Fakat aynı teknoloji iPhone 8 akıllı telefonları ile beraber gelmesi beklenen iPhone 7s ve iPhone 7s Plus için geçerli olacak mı işte oranı merak konusu. Apple’ın sadece iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanarak daha fazla telefon satışı elde etmek isteyeceğini düşünebiliriz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?