iPhone 8 hakkında ortaya atılan iddialar bitmek bilmiyor. Özellikle Apple’ın iPhone serisi için 10.yılına girmesiyle beraber yeni teknolojiler konusunda sürekli yeni haberlerde gelmeye başladı. Yeni işlemci, yeni tasarım iddiaları, yeni boyut iddiaları derken son olarak iPhone 8 için konsept bir ekran iddiası daha ortaya atıldı. Aslında Apple’ın patent başvurusu ile ortay çıkan yeni ekran sistemi konusunda ilk detaylar ise aslında iPhone 8’in ne kadar başarılı bir model olacağını da ortaya koyuyor.

Açık Ekranlı Elektronik Ekranlar Geliyor

İlk olarak patent görsellerine bakacak olursak artık ekranın genel olarak tek bir cam yüzeyi şeklinde gözükeceğini söylemek gerekiyor. Tüm ekranın bütün bir cam şeklinde gözükmesi ise Apple’ın OLED iddialarını güçlendiren bir başka detay olarak öne çıkıyor. Home tuşu oldukça küçülecek olan yeni konsepte göre Apple’ın diğer sensörleri içinde oldukça mini boyutta delikler kullanacağı gözüküyor. Bu konsept görsellerine göre değerlendirecek olursak ekran boy oranı da mükemmele yakın olacak.

iPhone 8

Neredeyse çerçevesiz olarak geleceği iddia edilen iPhone 8’in son görselleri de bu durumu kanıtlıyor. Bir diğer detay ise iPhone 8’in artırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda. Yeni ekranlarda iddialara göre artırılmış gerçekliğe de yer verilecek. Bunun için ekstra bir sensör kullanacağı ve ana ekran üzerinde de bu sensörü kullanıcıların görebileceği iddia ediliyor.

Tamamı Cam Kasa Olabilir Mi?

Son patent görsellerine göre ekran beklendiği gibi çerçeveye göre geniş bir cam yüzeye sahip olacak. Bu durum Apple’ın cam kasa iddialarını da gündeme getirdi. Belki tamamen cam kasa modelini görmek tamamen mümkün olmayacak ama en azından bu adımla beraber cam kaplama ihtimallerinin de bir kez daha gündeme geldiği bir gerçek.

Apple gerçekten cam kaplama kullanacak mı? Yeni patent görselleri sonrasında artırılmış gerçeklik adımı ile ilgili yeni iddialarda gündeme gelecek mi? Bilinmez ama sadece bu iddialar bile uzun süre iPhone 8 akıllı telefonlarının konuşulmasına neden olacak gibi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Akıllı Telefonları İçin Son Tasarımı Gösteren Görsel

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?