iPhone 8 için Ücretsiz Onarım Haberi Geldi

iPhone 8 için Ücretsiz Onarım programı başlatıldı. iPhone 8 için Ücretsiz Onarım neden başlatıldı? Şartlar için açıklama geldi mi?

0
107
iPhone 8 Ücretsiz Onarım

iPhone XS ve iPhone XS Plus akıllı telefonlarının tanıtımı için geri sayım devam ederken, Apple bir yandan da mevcut teknolojilerinde yer alan sorunlara yönelmiş durumda. İlk olarak iOS 12 beta sürümlerinde yaşanan sorunlar için yapılan düzeltmeleri gördüğümüz çalışmalarda, şimdi ise iPhone 8 sahiplerini sevindirecek bir gelişme yaşandı. Sorun yaşanan bazı iPhone 8 modelleri için ücretsiz onarım programının başlatıldığı duyuruldu. Neden böyle bir onarım programının başlatıldığına ve tam olarak ücretsiz onarım programının nasıl devam edeceğinden söz edelim.

iPhone 8 Ücretsiz Onarım Programı Neden Başladı?

Sorunun cevabı oldukça basit. Onarım programının başlatılmasının ana nedeni, bazı iPhone 8 modellerinde yaşanan sorunlar. Telefonların donma sorunu başta olmak üzere, yeniden başlatma döngüsüne girmesi ve dokunmatik ekranının çalışmaması gibi sorunlar nedeniyle iPhone 8 Ücretsiz Onarım Programı başlatıldı. Daha önce kullanıcılardan bu yönde gelen şikayetleri dinlediğini belirten Apple’ın incelemeleri sonrasında böyle bir karara imza atıldı.

iPhone 8 Ücretsiz Onarım

Apple’ın tüm incelemeleri sonrasında sorunun bazı modellerde yer alan anakart sıkıntısı nedeniyle oluştuğu ortaya çıktı. Çok az cihazda yaşandığı belirtilse de anakart sorunu için iPhone 8 Ücretsiz Onarım Programı başlatılmış oldu. Programın başlatılmasının ardından şartlarda açıklandı.

Apple Eylül 2017 ile Mart 2018 arasında satılan modellerde bir sorun olduğunu ve bu modellerin sadece Japonya, Çin, Hindistan, Yeni Zelanda, ABD, Makao bölgelerinde satıldığını açıkladı. Yine de telefonun arızalı modellerden biri olup olmadığını kontrol etmeniz için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Apple, resmi sayfasında bir sorgulama bölümü de oluşturdu.

Cihazın Fiziksel Bir Hasarı Olmamalı

iPhone 8 Ücretsiz Onarım Programı kapsamında ücretsiz olarak onarılacak cihazlar için bir bilgi daha paylaşalım. Programın detaylarında Apple’ın söz konusu cihazlar için başka bir hasar olmama şartı sunduğunu görüyoruz.  Yani cihazda ekranda ya da kasada fiziksel bir sorun varsa, telefonu tamir ettirmenizin ardından programa dahil olabiliyorsunuz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?