iPhone 8 İçin iPhone 4 Özellikleri İddiası Doğru Mu?

0
40

Apple akıllı telefonlarında zirve noktası olarak gösterilen ve aslında Apple’ın hiçbir detay vermemesine rağmen uzun süredir konuşulan iPhone 8 akıllı telefonları için her geçen gün yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Sürekli olarak özellikleri ve içerisinde yer vereceği yeni teknolojiler konusunda detayların paylaşıldığı yeni seri iPhone modeli için son olarak ise tasarım konusunda iddialar gelmişti.

iPhone 4 Özellikleri Tasarımda Yer Alacak Mı?

Son gelen iddialarla beraber Apple’ın iPhone 8 telefonlarında tasarımsal değişikliklere gidileceği zaten konuşulan bir konuydu. Fakat son bilgilere göre Apple’ın iPhone 8 serisinde daha önceki akıllı telefonlarında kullandığı çelik kasa sistemlerini kullanacağı belirtildi. Paslanmaz çelik kasa modeli ile geleceği iddiaları bir kez daha iPhone 8 serisinin gündem olmasını sağladı elbette.

iPhone 8

Aslında bu iddialara karşı Apple’ın alüminyum tercihini uzun süredir yaptığını da biliyoruz. Özellikle alüminyum kasanın daha ince tasarımlara izin vermesi ve tabi ki daha az masraflı olması nedeniyle Apple’ın uzun bir süre daha alüminyum kullanacağı düşünülüyordu. Fakat son gelen iddiada böyle bir durum yaşanması ve iPhone 4 serisinde gördüğümüz çelik kasa tasarımının geri döneceğinin belirtilmesi ile beraber bir kez daha iPhone 8 için kafalar karışmış oldu.

Üstelik yeni modelde yine iPhone 4 serisinde kullanılan cam yüzeylere de yer verileceği belirtiliyor. Hem çelik kasa hem de cam kaplama iddiaları gerçekse Apple’ın iPhone 4 serisinin beğenilen özelliklerini iPhone 8’e taşıdığını söylemek mümkün olacak.

Bu İddialar Doğruysa iPhone 8 Nasıl Değişir?

Gelelim merak edilen soruya. Eğer tüm bu iddialar doğruysa iPhone 8 telefonları için nasıl bir değişimden söz edebiliriz? Şimdilik sorunun cevabını vermek için oldukça erken fakat belki de 10.yıla özel model olması iPhone 8 üzerinde daha önceki serilerde beğenilen özelliklerin de vurgulanacağını ve bazı beğeni toplayan özelliklerin bu seride yeniden kullanılacağını işaret ediyor olabilir. Bunun dışında bambaşka bir sistemle de karşı karşıya kalabiliriz. Tüm bunlar için en azından bir süre daha Apple’ın yeni serisi için ortaya atılan iddiaları ve görselleri takip etmek gerekecek.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?