iPhone 8 İçin İlk Resmi Söylemler Gelmeye Başladı

0
41
Tim Cook iPhone 8 açıklaması

Akıllı telefon dünyasında en çok satan modellerden biri olarak gösterilen iPhone akıllı telefonlarının yeni seri hakkında iddialar devam ediyor. Son dönemde iPhone 8 iddiaları Apple’ın en çok gündeme geldiği iddialar olsa da bunun yanında son mali tablolardan sonra gündem biraz değişmeye başladı. Öyle ki açıklanan son mali tablolarda Apple’ın 9 yıldır ilk defa en düşük seviyede iPhone satışı gerçekleştirdiği netlik kazanmıştı. 450 anket firmasının sonuçlarında da tercih edilme oranı bir hayli düştüğü görülen iPhone serilerinde yaşanan satış düşüşleri içinse bir açıklama geldi.

Tim Cook Düşüşleri Doğruladı

Hem mali tablonun hem de anketlerin sonucunda bir düşüşün yaşandığının görülmesinden sonra Tim Cook tarafından da bir açıklama yapıldı. Öncelikle açıklamasında düşüşlerin yaşandığını kabul eden ünlü isim şu ifadeleri kullandı; “Ben sadece anketlere göz gezdirdim; fakat genel olarak gördüğüm şey, iPhone satışlarının yavaşladığını doğrulamaları. Bunun nedeni gelecekteki iPhone’lar için daha çok çalışmak gerektiğine inanmam. Şirket olarak satışların durumunu ve gidişatını tüm şeffaflığı ile görüyoruz.”

Tim Cook iPhone 8 açıklaması

Bu açıklamalardan sonra firma bir yandan iPhone satışlarında yaşanan kırılmayı kabul etmiş oldu. Bir yandan da yeni seri hakkında söylentilere değinildi. Yeni seri akıllı telefonların sadece iddialarının böyle bir etkiye yol açabileceği belirtilmiş oldu.

iPhone 8 Gerçekten Geç Gelebilir

Tüm bu verilerle beraber Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının markanın üzerinde bir yük oluşturduğu kesin. Yeni modelin beklenen tüm değişiklikleri barındıracağının düşünülmesi ve 10.yıla özel bir model olması bile marka üzerindeki baskıyı arttırmakta.

Tüm bunlarla beraber Tim Cook tarafından kullanıcılardan bir süre daha beklemeleri yönünde ifadelere yer verilmiş olması ve akıllı telefonların üzerinde gerçekten çalıştıklarının ve fark yaratacak bir yapının oluşturulması için zaman istenmesi gibi detaylar iPhone 8 akıllı telefonlarının iddialarda olduğu gibi gecikmesine neden olacağını gösteriyor. Fakat telefonların ne kadar gecikeceği ve bu durumun diğer serilerin satışına nasıl etki edeceğini öngörmek oldukça zor.

İLGİLİ HABER:  Apple Pencil 2 Alışkanlıkları Değiştirecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?