iPhone 8 İçin Gelen Tüm Yeni İddialar Ve Yeni Beklentiler

0
42

Kolay ulaşım için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

iPhone 8 akıllı telefonları tartışmasız bir şekilde piyasanın en iyi akıllı telefonları olmaya ilk adaylardan biri olacak. Aslında dışarıdan baktığımız zaman Apple’ı bilmesek telefonların hemen hemen hiçbir özelliği hakkında açıklama olmadığı için bu söylem oldukça iddialı gelebilir.

Fakat Apple’ın ne kadar iddialı bir marka olduğunu ve iPhone 7 serisi ile beraber sınırlı da olsa ne kadar başarı elde edildiğini biliyoruz. Haliyle hiçbir özelliği doğrulanmamış olsa da iPhone 8 akıllı telefonları için de en iyi akıllı telefon modellerinden biri olacak yorumunu yapabiliyoruz.

iPhone 8

Tüm bunlarla beraber her geçen dakika telefonlarla ilgili yeni iddialar geliyor ve artık bu iddialar gerçeğe daha yakın olarak karşımıza çıkıyor. Peki son iddialara neler? Beklentiler nasıl şekillenmeye başladı? Bakalım.

İris Tarayıcısı

Gelen yeni iddiaların başında iris tarayıcısı geliyor. İddialara göre Apple her ne kadar temeli Samsung atsa da iPhone 8 akıllı telefonlarında İris tarayıcısı desteği verecek. İris tarayıcı desteği ise sadece Samsung’un sunduğu kilit ekranı ile sınırlı kalmayacak.

iPhone 8

Doğrulanmamış olsa da İris tarayıcısı özelliğinin iPhone 8 akıllı telefonlarının kilit ekranını açabileceği, uygulamalara erişim için kullanılabileceği ve en önemlisi de Apple Pay sistemleri için kullanılabileceği iddiaları var. Özellikle Apple Pay için kullanılırsa iPhone 8 iris tarayıcısının gündem olacak teknolojilerden biri olacağı kesin. Öyle ki bir nevi bu sistem gözünüzle bile ödeme yapabiliyor olmanızı sağlayacak.

Kablosuz Şarj Teknolojisi

iPhone 8 akıllı telefonları için baştan beri konuştuğumuz bir iddia var. Aslında bu iddianın bu kadar çok konuşuluyor olması Apple’ın geçmiş serilerde söz konusu özelliği kullanacağının düşünülmesi. Yani nevi Apple bu teknoloji için geç kalmış gözü ile bakılmakta.

Haliyle kablosuz şarj teknolojisi konusunda iPhone 8 modelinin artık çıkış modeli olacağını söylemek mümkün. Bununla beraber kablosuz şarj teknolojisi için yer verilecek olan sistem hakkında da bazı detaylar yok değil. İlk olarak hızlı şarj desteği sunacağı belirtilen kablosuz şarj teknolojisinin telefonda ise ısınma sorunu ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

iPhone 8

Çok hızlı şarj imkanı sunması ile böyle bir sorun yaşanacağı düşünülmesi Apple’ın iPhone 8 içerisinde plaka levhaların kullanılması ve tasarımın değişmesine de neden olabilecek bir gelişme olarak gösterilmekte. Hatta bu gelişme Apple’ın yeni telefonlarının biraz daha kalın olmasına bile neden olabilir.

Benzersiz OLED Ekran

iPhone 8 için ekran teknolojisinin değişmesine kesin gözü ile bakılıyor. Baştan beridir telefonların son dönemin gözdesi olan OLED ekranları da kullanacağı belirtiliyor. Fakat aslında Apple’ın OLED ekran kullansa bile bir sürpriz ile kullanıcıların karşısına çıkabileceği düşüncesi hakim olmaya başladı. Plastik panelli OLED serileri, esnek OLED serileri bir yana dursun akıllı telefonun ekranlarının daha önce görmediğimiz teknolojilere de sahip olması bekleniyor. Bu konuda nasıl bir ürün ortaya çıkacak göreceğiz.

iPhone 8

En Pahalı iPhone

Son olarak uzunca bir süredir konuşulan iddiaya yani fiyat konusuna gelelim. iPhone 8 akıllı telefonlarının fiyatlarını yukarı taşıyacak olan iki teknoloji var. Bir ekstra plakalara ihtiyaç doğuracak olan kablosuz şarj teknolojisi bir diğeri ise nasıl teknolojiler barındıracağı bilinmeyen OLED ekran teknolojisi. Bu iki sistem bir araya geldiğinde telefonun fiyatının 1000 dolar gibi bir rakamın üzerinde olacağı belirtiliyor. Hatta abartanlar ve fiyatın daha yüksek olacağını iddia edenler bile var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?