iPhone 8 İçin 3.Tasarım Görseli Paylaşımı

0
60

Akıllı telefon dünyasını köklü olarak değiştirmesi beklenen iPhone 8 akıllı telefonlarının nasıl özelliklere sahip olacağı çok sık gündeme gelmeye başladı. Telefonlarda nasıl sistemler kullanılacağı bir yana dursun aslında duyuru geldiği andan bu yana sürekli olarak yeni seri akıllı telefonların tasarımlarıyla ilgili paylaşımlar yapılmaya devam ediyor.

Bu alanda son olarak geçtiğimiz günlerde Foxconn üretim tesisinin çalışanlarından birinden ilginç bilgiler gelmişti. Çalışan telefonların parmak izi sensörlerinin arka kısımda yer aldığını açıklamıştı. Şimdi ise bu açıklamaların etkileri görülmeye başlandı. Telefonlar için yeni bir görsel tasarım paylaşımı yapıldı.

Arka Kısımda Touch ID Fikri Yerleşiyor

Yeni seri akıllı telefonların son paylaşılan tasarım görsellerinde yine Touch ID arka kısımda kullanılmış olarak gözüküyor. iPhone 8 akıllı telefonlarına ait olduğu iddia edilen kasa görsellerinde dikkat çeken birçok başka detayda var. Öncelikle yeni seri akıllı telefonların arka kapağının iPhone SE akıllı telefonlarında olduğu gibi alüminyum olduğu görülüyor.

iPhone 8 görseller
iPhone 8 tasarım detayı

Eğer bu görsellerdeki iddialar doğruya mini farklılıklarla beraber dikey kamera kullanımı yapıldığını da net bir şekilde görüyoruz. Zaten uzun süredir bu özellik de gündeme gelmekte. Çift dikey kamera ve arka kapak logosundan farklı olarak telefonun boyutlarıyla ilgili de bilgileri elde edebiliyoruz.

iPhone 8 yeni görsel

Telefon Boyutu iPhone 7 Telefonuyla Aynı Olabilir

iPhone 8 akıllı telefonlarına ait olduğu iddia edilen son render görüntülerine göre telefonun 4.7 inçlik kasa boyutunun değişmediği görülüyor. Görselin yanında ye alan ölçülerde bu durumu ortay koyuyor. Fakat Apple’ın 5.8 inç ekran sunabilmek için ön kısmı tamamen değiştireceğini biliyoruz. Bu da gösteriyor ki iPhone 8 akıllı telefonlarının ana ekranında ekran gövde oranının çok yüksek olduğunu göreceğiz.

Böylelikle hem telefonun ekran boyutu artacak hem de kullanımı olumsuz etkilemeyecek 4.7 inç veya 4.8 inç gibi kasa boyutlarını görebileceğiz. Şimdiye kadar gelen görseller arasında en inandırıcı görseller olarak değerlendirilen görsellerin genel olarak beğenildiğini de söyleme4den geçmeyelim. Özellikle logo altı parmak izi okuyucu ve çift dikey kamera kullanımı gibi detaylar oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 İçin Yeni Prototip Çizimleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?