Akıllı telefon pazarında bu sene en çok ilgi gören modellerden biri iPhone 7 oldu. Her ne kadar gerek teknik donanım konusunda gerekse de tasarım konusunda yeterli değişiklikleri sunmasa da Apple’ın yeni serisi olmasıyla beraber iPhone 7 gündem olmayı başarmıştı. En büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Samsung’un Note 7 serisinde de yaşanan sorunun iPhone 7 çıkışına denk gelmesi telefonların satış rakamlarının da Apple’ın tahmin ettiği rakamlardan çok daha yüksek çıkmasını da sağlamıştı.

Bir nevi Apple’ın bu sene en şanslı markalardan da biri olması yorumlarının yapılmasına neden olan bu durumun ise geçici etkisi Apple’ın bir sonraki serisi için ciddi bir çalışma yapması gerekliliğini de doğurdu.

iPhone 8 Tüm Bu Nedenlerle Çok Daha İddialı Gelecek

Sadece iPhone 7 eleştirileri değil bunun dışında Apple’ın 10.yılına özel bir model olması iPhone 8 akıllı telefonlarının sıkı bir çalışma sonrasında ortaya çıkacağını da gösteriyor. Gerek tasarım gerekse de teknik donanımlar konusunda çok daha başarılı olması beklenen serinin özellikleri de bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Her ne kadar Apple şu an için herhangi bir ipucu vermese de Apple’ın bir sonraki modelde öncelikle tasarımsal değişiklikler yapacağı da iddia ediliyor. Tasarım değişikliği konusunda ise ilk olarak Apple’ın OLED ekranlı modeller üzerinde çalışacağı da ortaya atılmıştı.

iPhon-8-OLED

3 Farklı Model İddiası

Yeni seri akıllı telefonlarda çok daha net görüntü veren OLED ekran teknolojisine geçmesine kesin gözü ile bakılan Apple’ın aslında bu teknolojiyi bir seçenek olarak sunacağı da iddia edildi. Analiz firmalarına göre Apple yeni seride 3 farklı model sunacak. Bu modellerden biri kesin olarak beklenen OLED ekranlı model olacak.

Fakat iddialara göre Apple sadece OLED ekrana sahip olan modelleri piyasaya sürmeyecek. Bunun dışında iPhone 8 için iki farklı LCD panele sahip modelde piyasaya çıkacak. Tüm bu iddialar karşısında ise Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağı da merak konusu olmaya başladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?