iPhone 8 İçerisinde Netflix, App Store ve Spotify Tasarımlarını Gösteren Konsept

0
71

iPhone 8 akıllı telefonlarının ne zaman tanıtılacağı konusu tam bir soru işareti. Genel düşünce yeni seri akıllı telefonların Eylül ayının ortasında tanıtılacağı yönünde. Her ne kadar Ekim ve Kasım aylarının da yer aldığı iddialar olsa da Eylül de modelin tanıtılacağını düşünüyoruz. Son gelen iddialarda yeni seri akıllı telefonların bu durumunu kanıtlayacak nitelikte.

Sadece geçen hafta ortaya çıkan bilgilere bakacak olursak, iPhone 8 tasarımı, iPhone 8 teknolojileri ve ekranları konusunda birçok bilgi ortaya çıkmış durumda. Bu durumda da telefonların seri üretime çokta başladığını düşünüyoruz. Tüm bunlar bir yana son yapılan çalışma yeni seri akıllı telefonların uygulamaları nasıl kullanıcılara sunacağını da göstermiş durumda. Buna göre 4 ana uygulama olarak Netflix, App Store ve Spotify uygulamalarının nasıl gözükeceği konusunda en net görseller sunuluyor.

iPhone 8 Uygulamaları Çok Daha Eğlenceli Yansıtacak

Yeni iPhone modelinde ana uygulamaların nasıl gözükeceği kullanıcıların merak ettikleri konulardan birisi. Öyle ki ilk defa bu modelde Apple, tam ekran teknolojisine geçiş yapacak ve ekranda fiziksel hiçbir tuş bulunmayacağı gibi ayrılmış bir alanda olmayacak. Ayrıca iOS 11 işletim sistemi içerisinde de uygulamaların yeni düzenlere geçiş yapması, çok daha başarılı bir görselliğin ortaya konulacağını gösteriyor.

iPhone 8 İçerisinde Netflix, App Store ve Spotify

Netflix, App Store ve Spotify için hazırlanan ve telefonların fabrika çizimlerinden yararlanılan tasarımlarda da bu durumun etkilerini görüyoruz. UX tasarımcısı olarak öne çıkan Maksim Petriv tarafından hazırlanan görsellere göre, özellikler Spotify tasarımının çok daha başarılı olacağı ve kullanışlılık yönünden de çok daha zengin olduğu görülüyor.

Ayrıca iOS 11 tanıtımıyla beraber yeni düzene geçiş yapan App Store tasarımlarının da tam ekranda çok daha başarılı bir şekilde yer aldığı görülüyor. Tüm bu uygulamaların iPhone 8’de nasıl gözükeceği üzerine yapılan tasarım çalışmasını da yukarıdaki görselde bulabilirsiniz. Hemen belirtelim telefonun tanıtımı sırasında da yeni uygulama ve ekran düzenlerinin de Apple’ın uygulama konusunda iş ortakları olan firmalarla yapılan çalışmalar eşiğinde görmemiz mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone uygulama güncellenemiyor sorunu nasıl çözülür?

İlginizi Çekebilir: Apple Smart Connector Sorunları Mı Yaşıyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?