iPhone 8 Hızlı Şarj Sistemi Detaylanmaya Başladı

0
43

Akıllı telefonlarda hızlı şarj teknolojileri üzerine çalışmalar her geçen gün biraz daha ilerliyor. Aslında yeni bir teknoloji olarak değil artık yeni versiyonlarını görmeye başladığımız bir teknoloji olarak bilinen hızlı şarj teknolojisinde genelde akıllı telefonlar USB Type C portunu kullanıyor ve bu giriş üzerinde hızlı şarj imkanı sağlanıyor. Birçok akıllı telefon için kullanılan bu teknoloji Apple’ın iPhone serilerinde ise yer almıyor. iPhone telefonlarında gördüğümüz Lightning bağlantısı ise bu yeni teknoloji kadar hızlı şarj desteği sunmamakta. Apple’ın ise yeni telefonları olacak olan iPhone 8 akıllı telefonlarında hızlı şarj desteğini çok daha gelişmiş bir teknoloji ile kullanıcılara sunacağı düşüncesi hakim.

Lightning Girişi Değişmeyebilir

Apple konusunda yaptığı tahminlerle adından sıkça söz ettiren KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından hızlı şarj konusunda ortaya atılan son iddialara göre aslında herkes Apple’ın USB Type C bağlantı girişlerini beklese de aslında Apple yeni iPhone serisinde yine Lightning girişlerine yer verebilir.

iPhone 8

Ünlü analist tarafından bu konuda yapılan açıklamaya göre şarj kablolarının giriş ucu Lightning olarak kalsa da şarj cihazına giriş yapacak olan diğer uçta USB Type C teknolojisine yer verilme ihtimali var. Kullanılacak olan yeni teknoloji ile beraber Lightning girişi değişmese de kablonun değişmesi ile beraber girişe gelen akım değerleri değiştirilebilecek. Tabi Kuo bu konuda bir değerlendirme yapmış olsa da teknolojinin henüz net olarak nasıl olacağı konusunda bir bilgi yok.

Dönüştürücüler Kullanılabilir

iPhone 8 hızlı şarj teknolojileri için kablo değişecek şeklinde iddialar gündemde olsa da bunun dışında serinin dönüştürücü sistemlere de sahip olabileceği belirtiliyor. Yani belki de hızlı şarj teknolojisi için iPhone 8 akıllı telefonlarında bir dönüştürücü kabloya yer verilecek.

Büyük ölçüde hızlı şarj desteği alacağı kesinleşen yeni seri akıllı telefonların bunun için kullanacağı sistemler konusunda sürekli olarak bu şekilde yeni iddialar gündeme gelmekte. Henüz doğrulaması bir türlü yapılmayan tüm bu iddialar içerisinde hangisi gerçek olarak karşımıza gelecek işte orası Apple’ı takip eden tüm kullanıcıların merakla beklediği bir konu olarak dikkat çekiyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?