iPhone 8 Hareket Algılama ve Yüz Tanıma ile Geliyor

0
124
iPhone 8 akıllı telefon

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları için ardı ardına yayınlana konsept videoları yeni bir soruyu daha gündeme getirdi. Yayınlanan hemen hemen her görselde ve konsept videolarında iPhone 8 ön panelinde kamera ve standart sensörlerin dışında farklı bazı sistemler olduğu da gözüküyor. Özellikle yayınlanan tüm bu görsellerde kameranın hemen yanında kızılötesi bir sensör bulunduğu görülüyor. İddialarda yer alan ve görsellerde de net bir şekilde gözüken kızılötesi sensörler ile ilgili ise artık beklentilerin neler olduğu da ortaya çıkmaya başladı.

Hareket Algılayıcı Sistem Gelebilir

Bu noktada yeni kızılötesi sensörlerin aslında bir hareket algılayıcı sisteme ait olduğu yönünde haberler yapılmaya başlandı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialarla beraber bu kızılötesi sistemleri sayesinde telefonun kullanıcı hareketlerini algılayabileceği belirtildi. Bu sayede iPhone 8 akıllı telefonlarının ekstra teknolojilere sahip olabileceği ve akıllı telefonların hareket kontrolleri ile de kullanılabileceği belirtildi. Bu sistemin kullanılması ile beraber iPhone 8 akıllı ne gibi farklı kullanımlar olacak bilmek zor.

iPhone 8

Hareket algılayıcı sistemler gelirse sadece Apple’ın programlarında mı kullanılabilir durumda olacak. Yoksa söz konusu sistem Apple’ın programlarının dışında 3.parti uygulamalar içinde destek verecek mi bilinmez ama Apple’ın hareket algılayıcı teknolojisini kullanıcılara sunması ile beraber iPhone kullanımı da epey değişecek gibi.

Yüz Tanıma Teknolojisi Ne Kadar Doğru?

Gelelim iPhone 8 hakkında bir başka iddiaya. Apple’a yakın kaynaklar tarafından yapılan yorumlara göre iPhone 8 akıllı telefonları yüz tanıma sistemleri ile beraber de gelecek. İlk olarak Samsung ile gördüğümüz iris tarayıcısı gibi eklentiler ile gündeme gelen konu şimdi ise iPhone 8 ile beraber bir kez daha gündem olacak gibi.

iPhone 8

Bu kez Apple’ın sistemi biraz daha geliştirerek yüz tanıma sistemi haline dönüştüreceği de iddialar arasında. Özellikle kilit ekranını açarken ya da uygulama ve Apple Pay gibi ödeme sistemlerinde de yüz tanıma teknolojisinin kullanılabileceği düşünülüyor. Fakat henüz netlik kazanmış bir durum yok elbette ki.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Batarya Sorunu İçin Yeni Düzenleme

Apple Kablosuz Hızlı Şarj Desteği İle Beraber Mi Gelecek?

iPhone 8 akıllı telefonları için ortaya atılan tek yeni iddialarda bununla sınırlı değil. Bunun dışında telefonun kablosuz şarj sistemleri ile beraber gelebileceği ve kablosuz şarj teknolojisinin de standart değil hızlı şarj desteği de sunacağı düşünülüyor.

Ayrıca sadece hızlı kablosuz şarj desteği de değil bunun dışında kablosuz şarj alanının da oldukça geniş tutulacağı da düşünülüyor. Yani şarj cihazına çok daha uzak bir mesafedeyken iPhone 8 akıllı telefonlarını şarj edebileceksiniz. Bunun için ekstra olarak Apple’ın nasıl ürünler ortaya koyacağı ya da kablosuz şarj cihazlarının da aksesuar olarak mı satılıp satılmayacağı şu an için bilinmiyor. Tüm bunları ancak Apple’ın tanıtımıyla görmemiz mümkün olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?