iPhone 8 Hard Reset Nasıl Yapılır?

0
5419
iPhone 8

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde işlevsellik açısından önemli değişikliklere imza atıldı. Apple’ın telefonlarını piyasaya sürmesinin ardından yeni seri hakkında, kullanım kılavuzları içerisinde birçok ayarın ortaya çıktığını görüyoruz. Her ne kadar Apple’ın bu seride kasat ve Home tuşu değişimine gitmediği ve iPhone 7 serileriyle aynı yapı sunulduğu belirtilse de markanın önemli değişiklikler yaptığını görüyoruz. Yeni özellikler bildiğimiz kullanımları değiştirebiliyor. Daha önce iPhone 8 DFU moduna geçiş için bilgiler vermiştik. Değişen ilk genel özellik bu olmuştu. Şimdi ise hard reset işleminin nasıl değiştirildiğine bakacağız.

Bakınız: iPhone 8 DFU Moduna Geçiş Yapma

iPhone 8 Hard Reset

DFU modunun kullanımında olduğu gibi aynı kullanım hard reset işlemi içinde sabit tutulmuş durumda. Buna göre kullanıcıların yapması gerekenler şöyle;

  • Telefonun “ses açma” tuşuna bir kere basın.
  • Ses açma tuşunu bıraktıktan sonra, “ses kısma” tuşuna basıp bırakın.
  • Bu iki işlemin hemen ardından ise “güç tuşuna” basmak gerekiyor. Güç tuşuna ise basıp bırakmak yerine, basılı tutmanız gerekiyor.

iPhone 8 Hard Reset

Apple’ın standart logosu gelene kadar güç tuşunu bırakmıyoruz. Ardından kullanıcıların karşısına hard reset ekranı gelecektir. Genel olarak en basit ayarlarda bile kullanılan tuş kombinasyonlarının değiştiğini görüyoruz.

iPhone 7 modelleriyle karşılaştırdığımız zaman fiziksel olarak tuş sistemlerinde önemli bir değişiklik görünmüyor. Fakat işlevsellik bakımında değişikliklere gidildiği ve bu durumun önemli sistem değişikliklerine neden olduğunu görmekteyiz.

İLGİLİ HABER:  MacOS High Sierra 10.13.5 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?