iPhone 8 haberleri artarak devam etmeye başladı. Apple’ın çalışmaları devam ettiği sürece, yeni seri akıllı telefonlarla ilgili olarak yeni bilgiler gelmeye devam edecek gibi gözüküyor. Seri üretime geçilmesinden sonra telefonların sistem özellikleri dışında bileşenleri hakkında da paylaşımlar yapılmaya başladı. Bu noktada yeni akıllı telefonlar için sürekli gelmeye devam eden iddialar arasında yavaş yavaş çıkış bilgileri de yer almaya başladı. Hemen son gelen bilgileri değerlendirmeye başlayalım.

iPhone 8 Depolama Alanı Seçenekleri Nasıl Olacak?

Dün paylaşılan yeni yongaların iPhone 8 modelinin hafıza boyutlarını ortaya çıkardığı belirtildi. Paylaşılan bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların içerisinde 3 farklı depolama seçeneği sunulacak. Hafıza boyutları içerisinde 64 GB başlangıç depolama alanı olacak. Bir sonraki depolama seçeneği içerisinde ise 256 GB paketi sunulduğunu göreceğiz. Bu iki NAND yongası da Toshiba imzalı olacak. Fakat asıl fark son depolama seçeneğinde. 512 GB serisini iPhone 8 modelinde ilk defa deneyecek olan Apple’ın, bu seride ise Samsung’un teknolojilerinden yararlanacağı belirtildi.

iPhone 8

iPhone 8 Fiyatları Nasıl Olacak?

Depolama alanlarından sonra yeni modelin fiyatlarının da ortaya çıktığı iddia edildi. iPhone 8 ana modelin, yani 64 GB olan paketin 999 dolar ile satışa çıkacağı en net iddia. Ana model 999 dolar olsa da 256 GB ve 512 GB modeller çok daha pahalı olacak. 256 GB model için 1100 dolar gibi bir fiyat iddiası var. İlk kez denenecek olan iPhone 8 512 GB depolama alanının bulunduğu seri ise 1300 dolara sahip olacak.

Yeni Telefon Beklendiği Kadar Üretilmeyecek

Bir başka konu ise telefonların üretimi konusunda. Birkaç kez daha gündeme gelen konuda, telefonların stok sorunu yaşayacağı ve tanıtıma yetişmeyeceği iddiaları gündem olmuştu. Birçok analiz telefonların yeterli sayıda yetişmesinin imkansız olduğunu belirten açıklamalarda bulundu. Bu durum Apple’ın teknoloji tercihi ile alakalı olarak görüldü.

İLGİLİ HABER:  Mac'inizde Emojilere Nasıl Ulaşırsınız?

iPhone 8

Fakat yeni bilgiler tam tersi yönde. Son bilgilere göre, anket sonuçlarında yeni akıllı telefonların fiyatları nedeniyle çok tercih edilmeyeceği belirtiliyor. Fiyatlardan dolayı telefonların %18’lik bir iPhone kitlesi tarafından tercih edileceği ve bu nedenle Apple’ın daha çok iPhone 7s serilerinde sayıyı yükselteceği belirtiliyor. Bu iddiaların gerçek olup olmadığını tanıtımda göreceğiz ama sınırlı üretim pek mantıksız değil. 10.yıla özel modelde böyle bir seçim yapılabilir. Hatta bu seçim telefonların konuşulduğu gibi iPhone X adıyla gelmesine bile neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: Teknoloji Mağazalarından Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar yaklaşık bir aydır yeni iphonelerin tanıtılmasını bekliyorum , trabzonda oturuyorum haliyle gürcistan’ın batum şehrine 2 saate ulaşabiliyorum. 16-17 Eylül gibi gidip almayı düşünüyorum. Sizce tanıtımdan sonra 7 ve 7 plus da indirim yapılacak mı yada fiyatları yeni telefonlar geldiği için düşer mi ?

    • Merhaba. Fiyatlar ne olur söylemek zor. Genelde hemen düşme olmuyor. Bir süre gecikmeli fiyatlar iniyor. Tabi yeni iPhone fiyatının ne olacağı da önemli. Arada fark varsa 7 veya 7 plus zor düşer.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?