iPhone 8 Fonksiyonel Alan Kullanımı Netlik Kazanıyor

0
31
iPhone 8

iPhone 8 akıllı telefonları için o kadar fazla iddia gündeme gelmeye başladık ki artık yeni seri akıllı telefonlar çıkmadan eskimeye başladı. Tasarımı nasıl olacak? İçerisinde yer alan teknik özellikler neler olacak? Derken yeni model akıllı telefonlar için sürekli olarak yeni detaylar iddialar konuşulmaya başlandı.

iPhone 8 akıllı telefonları için son dönemde gündemde olan konu ise Home tuşu. İlk defa iPhone 7 akıllı telefonlarında atılan farklı tarzda biraz daha dijital bir yapıda Home tuşu kullanımının iPhone 8 akıllı telefonları ile beraber kökten değişeceği gündemde.

Fiziksel Tuş Artık Yok

Neredeyse kesin gözü ile bakılan beklentilere göre artık kesinlikle iPhone 8 akıllı telefonları üzerinde fiziksel Home tuşunun yer almayacağı düşünülüyor. Hatta artık Home tuşu kavramını bile unutabiliriz. Bunun yerine öne çıkmaya başlayan iki farklı iddia gündemde. İlk iddia ile nasıl bir Home tuşu sistemin kullanılacağından başlayalım.

Bu iddiaya göre Home tuşu yerine artık sanal 3 adet tuş bulunacak. Geri, menü ve seçenekler şeklinde olacağı düşünülen bu üç sanal butonun ekranın en alt kısmında konumlandırılacağı düşünülüyor.

iPhone 8

Tamamı cam model olarak karşımıza çıkacağını düşünecek olursak bu iddia değeri yüksek olan bir iddia olarak dikkat çekmekte. Üstelik bu tip bir kullanımın sağlanması için Apple’ın akıllı telefon ekranlarında ekranın altından optik okuyuculu parmak izi sistemi sunacağı düşünülüyor.

Touch Bar Sistemi Gelebilir

Geçelim bir başka iddiaya. İkinci iddiada da yine Home tuşunun yerine gelecek bir sistemden söz ediliyor. Bu sistemde de yine MacBook serilerinde gördüğümüz bir Touch Bar sisteminin de bahsedebiliriz.

iPhone 8

Apple’ın iPhone 8 serisinde ekranın Home tuşunun yerinde bir bar olacağı ve burada menü tuşlarına kadar hemen her tuşun yer alacağı hatta ekrana dahil olacak olan bu bölümün sağa sola kaydırma ile parmak izi sensörüne geçiş yapıp parmak izi okuyucularında yine burada kullanılacağı düşüncesi hakim.

Hangi iddia gerçek? Apple’ın bunların dışında farklı bir sistemle gelme olasılığı da mı var? Tüm bunlar ancak Apple’ın tanıtımıyla netlik kazanacak detaylar. Fakat Apple’a yakın kaynaklar tarafından bu yönde yapılan açıklamalar kısa süre sonra sistemin netlik kazanacağını da gösteriyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?