iPhone 8 Fiyatları Hakkında İlk Tahminler Neler? Fiyatlar Nasıl Olacak?

0
33

Apple sıkı bir şekilde yeni seri iPhone 8 akıllı telefonları üzerinde çalışmalarını sürdürmekte. Telefonun adı henüz iPhone 8 olarak doğrulanmasa da iPhone X modeli de olsa, iPhone 7s modeli de olsa Apple’ın yeni seri akıllı telefonları üzerinde çalıştığı kesin. Tabi ki Apple’ın yaptığı bu çalışma ile beraber markanın yeni akıllı telefonları ile ilgili sürekli yeni iddialarda gelmeye devam ediyor. Söz konusu akıllı telefon serisi hakkında ortaya atılan son detaylar ise fiyat tahminleri oldu.

iPhone 8 Rekor Bir Fiyatla Gelebilir

Bu noktada yeni seri telefonların teknik özellikleri, tasarımı, yeni teknolojileri gibi birçok özelliği uzun süredir konuşulan detaylar olarak dikkat çekmekte. Tüm bunların dışında ise Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının fiyatlarının ne kadar olacağı merak konusu oldu. Şöyle ki Apple’ın yükselen dolar kuru sonrasında sadece ülkemizde değil birçok ülkede genel olarak iPhone serilerine de zam yapmış olması yeni seri iPhone 8 akıllı telefonlarının fiyatlarının iyice merak edilmesine neden oldu.

Bu konuda ilk iddialara göre ise Apple akıllı telefon alanında yeni seri ile rekor kırabilir. Fiyatların genel olarak yüksek olmasının ise iki nedeni olacak. İlk neden Apple’ın bu sene OLED ekran kullanacak olması. Eğer iddialarda yer aldığı gibi Apple OLED ekran kullanacak olursa bu durumda telefonların maliyeti yaklaşık olarak 50 milyon dolar gibi bir miktarda artış gösterecek. Söz konusu fiyat artışı ise Apple’ın genel üretim giderlerine ekstra yük bindirecek.

iPhone 8

Haliyle Apple’ın bu durumda zaten gelir hedeflerinde düşüş yaşaması sonrasında artacak olan maliyetleri akıllı telefonlarına yansıttı. Akıllı telefonların maliyetinin bu kadar artış göstermesi ile beraber fiyatların ise rekor kıracağı düşünülüyor.

İkinci neden ise artan kur farkı. Zaten Apple’ın bu nedenle yüksek fiyat uygulamasına gittiğini biliyoruz. Şimdi ise tüm bunları üst üste koyduğumuzda iPhone 8 için satış rakamı konusunda ciddi bir artış olacağı düşünülüyor.

İddialara göre sadece OLED ekran tercihi nedeniyle beraber bile Apple’ın yeni seri akıllı telefonları ülkemizde 4.500 – 5.000 TL aralığında satışa çıkacak gibi. Genel olarak tüm dünyada çok daha yüksek fiyatlara satılacak olan serinin satış rakamlarının bu durumdan ne kadar etkileneceği ise merak konusu. Fakat Apple tasarım ve teknik özellikleri konusunda yeni seri akıllı telefonlarda ciddi bir fark oluşturmazsa yüksek fiyatlarla beraber beklenen satış rakamlarının çok daha altında bir satış rakamı elde edilebilir.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?