iPhone 8 Fiyatları Apple’a Sorun Oluşturabilir

0
44
iPhone 8

Apple, her zaman için pahalı akıllı telefon modelleriyle öne çıkan markalardan bir tanesi. Yayınlanan hemen her akıllı telefon modelinde markanın standartların çok daha üzerinde fiyatlar sunduğunu biliyoruz. iPhone 4 modelinde de bu durum geçerli olmuştu, iPhone 7 Plus modellerinde de bu durum geçerli oldu. Dönemine göre her sene pahalı akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkan iPhone serilerinin fiyat konusunda zirve yapacağı model ise iPhone 8 modeli olacak. Her sene yeni akıllı telefon modelleri eskilerine göre biraz daha pahalı olması doğal. Fakat iPhone 8 modelinde, fiyat konusunda çok daha ciddi bir yükseliş söz konusu olacak.

iPhone 8 Ne Kadar Fiyatla Satılacak?

Elde edilen son bilgilere bakacak olursak iPhone 8 akıllı telefonlarının satış fiyatları 1200 doların üzerine çıkacak. Haliyle mevcut iPhone modellerine göre çok daha yüksek bir fiyat aralığı olacak olan akıllı telefonların, ülkemizde ise çok çok daha yüksek bir fiyatla satılacağını söyleyebiliriz. Ülkemizde en pahalı iPhone modellerinin de satılacağını düşünecek olursak iPhone 8 çok ulaşılabilir bir model olmayacak. Bunun yanı sıra yeni akıllı telefonların dünya genelinde de çok pahalı modeller olarak değerlendirilmeye başlandığı da görülüyor.

iPhone 8

Yapılan son anketlere göre iPhone 8 modellerinin fiyatlarından şikayet eden kullanıcıların oranı bir hayli fazla. Tabii ki bunun için Apple’ın fiyat açıklamasını beklemek gerekecek fakat elde edilen 1000-1200 dolar fiyat aralığı tahminlerine göre yapılan araştırmalarda, kullanıcıların sadece %10-11’inin yeni modelleri tercih edeceği görülüyor.

Fiyat nedeniyle yaşanacak olan bu satış kırılmasının Apple’a tabii ki olumsuz yansımalarını çokça göreceğiz. Birçok kullanıcının iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerini de tercih edebileceğini düşünmek yanlış olmaz. Şimdilik yeni akıllı telefonların tahmin edilen fiyatlarının gelmesi markanın eleştirilmesine neden olacak gibi. Bir yandan da kullanılacak sistemleri düşündüğümüzde iPhone 8 modellerinin fiyatını arttıracak olan birçok yeni teknoloji gündeme geliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple İle Xiaomi Davasının Kazananı Belli Oldu

İlginizi Çekebilir: Apple iOS 10.3.2 İmzalarını Kapattı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?