iPhone 8 Fiyat Açıklaması Tartışmalara Neden Oldu

0
61

Teknolojinin kalbinin attığı merkezlerden biri olan Apple bu sene en iddialı ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPhone 7 telefonlarının satışa çıkmasından bu yana sürekli olarak gündeme gelen iPhone 8 akıllı telefonları Apple’ın hem en iddialı akıllı telefonları olacak hem de en teknolojik akıllı telefonları olacak. İçerisinde diğer iPhone serilerinden farklı olarak birçok yenilik bulunacağı kağıt üzerinde olmasa da netlik kazanan akıllı telefonun kullanıcıları epey şaşırtacak sistemlere sahip olması bekleniyor. Telefonların teknik özellikleri, sunacağı yenilikler, OLED ekran, yapay zekalı sanal asistan gibi birçok yeni özelliğinin dışında akıllı telefonların ne gibi sistemlere sahip olacağı bir kenara iPhone 8 konusunda en çok konuşulan detay telefonların fiyatı oldu.

Beklendiği Kadar Pahalı Olmayabilir

İlk olarak iPhone 8 akıllı telefonlarının fiyatının rekor seviyede olacağı ve Apple’ın en pahalı telefonlarını göreceğimiz düşünülüyordu. Şimdi ise söz konusu akıllı telefonların fiyatlarının aslında beklendiği kadar yüksek olmayacağı konuşuluyor. Bu iddiaların konuşulmasının nedeni ise analist Steven tarafından yapılan açıklama.

iPhone 8
iPhone 8 fiyatları

Açıklamaya göre ünlü analist Apple’ın bu sene fiyat konusunda da rekabete gireceğini ve yeni akıllı telefonların pahalı ama abartıldığı seviyede olmayacağını iddia eti. Söz konusu açıklamadan önce iPhone 8 akıllı telefonları için düşünülen fiyatın 1000 dolar seviyelerinde olması bekleniyordu. Fakat bu açıklamada telefonun fiyatının 800-900 dolar arasında başlangıç fiyatına sahip olacağı belirtildi.

Her Türlü Pahalı Olacak

Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında yapılan son fiyat açıklaması telefonları biraz daha aşağı bir seviyede fiyatlara sahip olacağını gösteriyor. Peki bu iPhone 8 akıllı telefonlarının ucuz olacağı anlamına mı geliyor? Tabi ki hayır. Sadece başlangıç fiyatının bile 900 dolar olması ülkemizde telefonların yaklaşık olarak 5000 TL gibi bir fiyatla satılmasına neden olacak. Bunun dışında biraz daha yüksek modelleri düşünecek olursak Apple’ın 5000 TL üzerinde telefonları satışta demek. Burada asıl mesele ucuz olacağı değil Samsung akıllı telefonlarından ucuz olup olmayacağı. Rekabet konusunda en çok dikkat çeken noktalardan birisi bu.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Stok Sorunu İddiaları Yeniden Gündemde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?