iPhone 8 Farklı Bir Versiyonla Güncellenecek

0
1158
iPhone 8

iPhone modellerinde ciddi bir değişiklik söz konusu. Yeni iPhone modelleriyle beraber bu değişikliği net bir şekilde görmeye başladık. En önemli değişiklik iPhone X akıllı telefonlarıyla başladı. Bu modellerle beraber OLED ekrana geçiş yapıldı ve tasarım baştan sona değişti. Yeni modellerin tasarım kısmında en önemli değişikliği ise home tuşunun kalkması olmuştu.

Bunun yerine Face ID teknolojisinin kullanıma girdiğini gördük. Yapılan tüm bu değişikliklerden sonra iPhone XR, iPhone XS modellerinde de yeni nesil tasarımın kullanılması, Apple’ın bu konuda geri dönmeyeceği düşüncesinin oluşmasına neden olmuştu.

Fakat görünen o ki marka bu konuda geri dönüş yapacak. iPhone 8 akıllı telefonları için bir güncelleme yapılacağı ve home tuşuna sahip olan yeni bir model geleceği iddia ediliyor.

Yeni iPhone 8 Nasıl Bir Model Olacak?

iPhone 8 akıllı telefonlarının güncellenmiş bir versiyonu olarak satışa sunulacağı iddia edilen yeni akıllı telefonların, iPhone 9 modeli ya da iPhone 8 SE olarak anılması bekleniyor. Bu modelin en önemli değişikliği ise ekran boyutunun küçültülmesi olacak.

Eski iPhone tasarımını yansıtacak olan akıllı telefon 4.7 inçlik bir ekranla beraber gelecek. Ekran kısmında yapılan değişiklik tasarımda da kendisini gösterecek. 4.7 inçlik eski iPhone tasarımına ek olarak home tuşunun da geri döndüğünü göreceğiz. Yani çerçeveli bir modele hazır olun demek yanlış olmayacaktır. Bu modelde Face ID teknolojisi ise bulunmayacak. Sadece parmak izi sensörlerinin geri döndüğünü göreceğiz.

iPhone 8

Bunun dışında yeni teknoloji ve çentik alanı gibi bir yer söz konusu olmayacak. Bunun dışında yeni iPhone 8 modelinin hem arka kısımda hem de ön kısımda tek arka kamera kullandığını görmek mümkün olacak. iPhone XR akıllı telefonlarında olduğu gibi oldukça geniş bir tek arka kamera kullanılacak olan akıllı telefonların A13 işlemcilerine sahip olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple, iPhone Fiyatlarına Zam Yaptı

Biraz daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon olarak tanıtılmasını beklediğimiz modelin fiyatı kısmında ise 649 dolar gibi bir aralık sunulacağı bilgisi var. Fakat bu modelin 2019 senesinde değil de 2020 senesinde tanıtılacağı konusunda da detaylar geliyor. Net çıkış tarihi ve kesin teknik özellikler için bir süre daha açıklamaları takip etmek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?