iPhone 8 Ekran Tartışmaları Devam Ediyor

0
33
iPhone 8 ekranları
iPhone 8 OLED ekran kullanımı

Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında en çok tartışılan konu ekran konusu. Apple ile Samsung arasında yeni anlaşmalar yapıldığı ve bu anlaşmalar ile beraber iPhone 8 akıllı telefonlarında OLED ekran kullanılacağı düşüncesi neredeyse netlik kazanmıştı. Fakat iPhone serisinin OLED ekranlarının standart olarak karşılaştığımız OLED ekran sistemlerinden farklı olacağı konuşuluyor.

Hemen herkes Apple’ın iPhone 8 serisinde Samsung akıllı telefonlarında olduğu gibi daha oval ekranlara yer verileceğin düşünüyordu. Yapılan son açıklamalar ise bu kullanımın farklı bir şekilde olabileceğini de göstermekte. Şöyle ki akıllı telefon devinin ekran olarak yine OLED ekran teknolojisini benimseyeceği fakat bu kez OLED ekranların kavisli ya da oval olmayacağı bunun yerine yine düz ekran olacağı iddiaları geldi.

iPhone 8 Telefonlarında Daha Geniş Ekranlar Kullanılacak

Apple’ı takip eden tüm analistlerin genel olarak ortada birleştikleri bir düşünce var. Bu konuda birçok otorite Apple’ın akıllı telefonlarında artık daha geniş ekranların kullanılacağı konusunda hem fikir olmuş durumda. Bu ekranların ise genel olarak 5.8 inç boyutunda olması ve ekran gövde oranı olarak oldukça yüksek bir değer elde edilmesi bekleniyor. Çerçeve miktarının azalmasını ekranların ise daha geniş bir görüntüye sahip olmasını sağlayacak olan teknoloji ile beraber OLED ekranların nasıl kullanılacağı da henüz şekillenmiş değil.

iPhone 8 OLED ekran
iPhone 8 ekran teknolojisi

Son olarak IHS Markit analisti Lam tarafından yapılan açıklama ile beraber yeni bir sistemde gündeme geldi. Yeni iddialara göre yine OLED ekran kullanılacağı belirtiliyor. Fakat bu kez OLED ekranların düşünüldüğü gibi oval ya da kavisli ekranlar değil bunu yerine LG G6 serisinde olduğu gibi daha düz bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor. Lam tarafından yapılan bu açıklamada ayrıca iPhone 8 ekranlarının düz seçimler beraber boy olarak biraz daha uzatılacağı ve bu sayede de ekran çerçeve oranının beklenenden bile daha fazla olabileceği de yer aldı.

Hangi bilgiler gerçeğe daha yakın şu an için söylemek zor. Apple tarafından kısa süre sonra yapılması beklenen tanıtımla beraber ekranlarında beklenen tüm teknolojileri ortaya çıkacak. Genel üzerinde durulan kanının ise OLED ekran kullanımı oldu.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?