iPhone 8 Değil iPhone 7 Modelleri Satıyor

0
575
iPhone 7 iphone 8

Apple, merakla beklenen 3 yeni iPhone modelini piyasaya sürmeye başladı. iPhone 8 telefonları artık neredeyse tüm bölgelerde satışa çıktı. 3 Kasım tarihinde de iPhone X modelini göreceğiz. Her sene olduğu gibi bu yılda Apple’ın yeni akıllı telefonlarının satışa çıkmaya başlamasıyla Apple’ın bir hayli yüksek satış grafikleriyle gündeme gelmesi bekleniyordu. Fakat bu sene beklenen olmayacak gibi duruyor. Öyle ki son raporlar Apple için hem sevindirici hem de üzücü gelişmeler yaşandığını gösteriyor. Aslında büyük umutlar beslenerek yayınlanan iPhone 8 modellerinin satılmadığını görüyoruz. Peki, ama neden?

iPhone 7 Daha Fazla Satmaya Başladı

iPhone 8 modelinin satmaması, daha doğrusu istenen rakamlara ulaşamamasının en büyük nedeni tekrar. Kullanıcılar tasarımı da sabit kalan iPhone 8 akıllı telefonlarını tercih ederek daha fazla ücret ödemek yerine, iPhone 7 modellerini tercih etmeye başladı.

Tabii ki iPhone 8 daha iyi bir telefon fakat iPhone 7 özellikleri de azımsanacak cinsten değil. Bu nedenle birçok kullanıcının aradaki fiyat farkını ödemek yerine iPhone 7 modellerini tercih ettiğini görüyoruz. Raporlara göre iPhone 8 beklenen değişimi sağlamadı ve bu nedenle bekleyen kullanıcılar yeniden iPhone 7 modellerini tercih etme kararı aldı.

iPhone 7 iphone 8

Bir diğer detay ise tabii ki iPhone X. iPhone 8 yerine iPhone X modelini bekleyen de ciddi bir kullanıcı kitlesi var. Bu nedenle Apple’ın iPhone 8 serisine ilgi çok düşük seviyede kalabilir. Hatta ilk hafta satışları olarak yayınlanan verilerde de bu durumu net bir şekilde görmüştük.

Verilere göre yeni seri akıllı telefonların şimdiye kadar en az satan iPhone modeli olduğu görülmüştü. Apple bir strateji hatası ile iPhone X modeli ve iPhone 8 modelini bir arada sunmuş gibi gözüküyor. iPhone 8 modeli bu durumda ara model olarak değerlendirilebilir. Gelişmeleri ve satış grafiklerini takip edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple’dan WİFİ Güvenlik Güncellemesi

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Dokunarak Uyandırma ve Hızlı Şarj Özelliği İle Gelecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?