Hiç tartışmasız Apple’ın iPhone 8 serisi akıllı telefonları markanın en iddialı serisi olarak karşımıza çıkacak. Özellikle iPhone 7 akıllı telefonlarında eksik kaldığı düşünülen yönlerinde bu seride düzeltileceğinin düşünülmesi, buna ek olarak en büyük artı olarak gösterilen Apple’ın 10.yılı modelinin olması markanın en iddialı telefonunun iPhone 8 olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Haliyle yeni seride kullanılacak olan tüm özelliklerde anında gündem oluyor. Bu noktada en çok merak edilen noktalardan biri olan tasarım konusunda da iPhone 8 için ilk detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Bükülebilir Ekran Gerçekten Gelecek Mi?

Aslında iPhone 8 için tasarım konusunda düşünülen OLED ekran iddiası, cam kasa iddiası artık sıradanlaşmaya başladı. Elbette son yapılan haberlere ve bu yönde sürekli ortaya atılan iddialara bakacak olursak Apple’ın gerçekten iPhone 8 için OLED ve cam kasa gibi özelliklere yer vereceğinin düşünülmesine de neden oldu.

iPhone 8 ekran

Son dönemde ise artık OLED ve cam kasa iddialarından farklı yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Yine tasarım konusunda ortaya atılan tüm bu iddialar arasında en ilginç olanı ise bükülebilir ekran iddiası oldu. OLED ekran ile beraber kullanılabilecek bir teknoloji olarak karşımıza çıkan bükülebilir ekran teknoloji hakkında ise Apple’ın yeni bir ortaklığa gittiği belirtiliyor.

LG İle Ekran Konusunda Anlaşma Sağlanabilir

Daha önce markanın patent başvurularında da yer alan bilgilere göre bakacak olursak gerçekten bükülebilir ekran teknolojisi Apple ile beraber gerçek olabilir. Son iddialarda bunu kanıtlayacak cinsten. Zira ortaya atılan iddialara göre Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında bükülebilir ekran kullanabilmek için bu alanda daha önce birçok ürün ortaya koymuş olan LG ile yeni bir ortaklığa gittiği de belirtiliyor.

LG bükülebilir ekranların gerçekten iPhone 8 serisine dahil edilir mi bilinmez ama iki teknoloji devinin birçok kez bir araya gelmesi böyle bir proje olduğu yönünde haberlerin artmasına neden oluyor. Hem yüksek çözünürlük desteği hem de bükülebilir ekran teknolojisi gelirse işte o zaman iPhone 8’in en iddialı akıllı telefon olacağı da kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?