iPhone 8 Bu Kez Şarjda Patladı

0
87
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Ülkemizde de satış fiyatı açıklanan ve 2 gün sonra satışa çıkması beklenen iPhone 8 akıllı telefonlarının sorunları devam ediyor. Telefonların teslimatları başlamışken, ilk kullanıcı deneyimlerinde ciddi oranda sıkıntılar olduğu iddiaları gelmeye başladı.

Özellikle telefonların pillerinin şiştiği ve pillerde yaşanan şişme sorunu nedeniyle ekranların ayrıldığı haberleri gündem olmuş ve Apple konu hakkında inceleme başlatmıştı. Apple’ın incelemesi sonrasında hazırlanacak olan raporların henüz açıklanmadığını biliyoruz. Fakat bir yandan Apple’ın raporlarını beklerken, bir diğer yandan ise iPhone 8 için benzer haberler gelmeye devam ediyor. Son haber de Çin’den geldi. Üstelik bu kez durum daha ciddi.

iPhone 8 Bu Kez Patladı

İddialara göre Çinli bir kullanıcı, telefonunu gece boyu şarjda bıraktı. Bir süre sonra kullanıcının telefonu patladı. Telefonun arka kapağının tamamen parçalandığı ve tam pil bölümünde patlamaya bağlı bir delik oluştuğu görülüyor. Fakat telefonda herhangi bir alev alma sorunu yaşanmamış.

iPhone 8

Cam katmanın da tamamen parçalandığı iPhone 8 modelinde, yaşanan bu sıkıntının pil şişmesi sorunu ile benzer olsa da daha ileri bir boyutta. iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alan pil şişmesi sorununun nasıl bir boyuta geleceği görülen olayın sonrasında kullanıcı, Apple’a doğrudan başvuruda yapmış. Çinli kullanıcının iPhone 8 modeli için yaptığı başvurunun sonucu hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

Özellikle Apple’ın ardı ardına yaşanan olaylara karşı sessiz kalması, seride sorun olabileceği görüşünü de güçlendiriyor. Apple konu hakkında bir açıklama yapmayacak olursa, iPhone 8 pil sorunu hakkında iddialar gelmeye devam edecek gibi duruyor. İkinci bir Note 7 akıllı telefonu olayının yaşanıp yaşanmayacağını söylemek için oldukça erken. Fakat bir yandan da ardı ardına pil sorunlarının sayısının artmaya başladığını da arka planda bırakmayalım.

İlginizi Çekebilir: iMessage Üzerinde Önemli Güvenlik Sorunu

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Hızlı Şarj Sistemi Detaylanmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?