iPhone 8 Bekleyenlere Müjdeli Haber

0
33

Apple’ın en iddialı akıllı telefonları iPhone 8 telefonları için geri sayım hızlandı. Kısa süre önce markanın yaptığı tanıtımlarla beraber yeni seri akıllı telefonların ne zaman geleceği iyiden iyiye merak konusu olmuştu. Öyle ki sadece birkaç hafta önce satışa çıkan iPhone 7 RED modelinin daha önceleri iPhone 8 için konuşulan yeni renk seçenekleri iddiasında geçen modellerden biri olduğunu biliyoruz. Şimdi ise Apple’ın önündeki yeni telefonlar olarak değerlendirilen telefonların ne gibi özelliklere sahip olacağı konuşuluyor. Doğrulama olmasa da Apple’a yakın kaynaklar telefonun neredeyse hemen hemen her detayını verdiği için merak edilen bir diğer konu olan çıkış tarihine daha fazla önem verilmeye başlandı.

Çıkış Tarihi İçin Açıklama

Markanın yeni seri akıllı telefonlarının çıkış tarihi için ise sonunda net bir açıklama geldi. Daha önce iPhone 7 RED modelini önceden tahmin eden Apple’a yakın bir kaynak tarafından yapılan açıklamaya göre marka yeni seri akıllı telefonlarını Eylül ayı içerisinde satışa çıkaracak. Markanın yeni telefonlarının Eylül ayı içerisinde satışa çıkmasa b ile en azından ön siparişlerinin açılacağı belirtiliyor.

iphone 8 çıkış tarihi

İlk olarak iPhone 7s ve iPhone 7s Plus akıllı telefonlarının satışa çıkacağı konuşulurken bir yandan da ön siparişlerin başlayacağı haberleri var. Tüm bu haberlerle beraber iPhone 8 akıllı telefonlarının ön siparişlerinin ise diğer 7 serilerinden farklı olarak en az 2 hafta daha gecikeceği bilgisi var. Bu durumun nedeni ise uzun sürelerdir konuşulan OLED ekran temin sorunları. iPhone 8 ekranlarının ön siparişlerin gecikmesine neden olacağı bu burumda da satışa çıkış tarihinin de gecikeceği belirtiliyor.

En İyi İhtimalle Eylül Ayında Geliyor

Tabi tüm bu tahminlerin iyimser tahminler olduğunu da ekleyelim. Bunun dışında iPhone 8 serilerinin Eylül sonunu hatta Ekim sonunu bile bulabileceği iddiaları da var. Apple’ın tedarik sürecini ne kadar başarılı geçireceğine bağlı olarak değişecek olan ön siparişlerin Sonbahar aylarını ise geçmeyeceğini belirtelim. Telefonun ülkemize geliş süreci ise biraz daha zaman alacak.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?