iPhone 8 Beklenen Tasarıma En Yakın Konsept Çalışması

0
70
Japan Display

iPhone 8 akıllı telefonları için kesin olarak gösterebileceğimiz bir tasarım söz konusu değil. Tahmin edebileceğiniz gibi bu durumun nedeni Apple’ın hiçbir tüyo vermemiş olması. Bunun aynında bir yandan tedarikçilerden bir yandan da ünlü analistlerden gelen bilgilere göre bazı tasarım detaylarının ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor.

Özellikle son birkaç haftadır paylaşılan görseller ve OneLeaks tarafından hazırlanan yeni maket görselleri, iPhone 8 akıllı telefonlarının belli bir tasarım beklentisiyle ortaya çıkmasına neden oldu. Artık genel olarak kabul gören bu tasarım etrafında ise sürekli yeni çalışmaların yapıldığını da biliyoruz.

iPhone 8 için Yeni Konsept Çalışması

Tüm bu beklenen tasarım detayları eşiğinde yeni bir konsept çalışması daha ortaya çıktı. Yine iPhone 8 görsellerine göre hazırlanmış olan konsept çalışması bu kez telefonların farklı renklerini ortaya çıkarıyor. Şimdiye kadar genelde siyah renkli modeller için gelen tasarım çalışmaları, bu kez iPhone 8 telefonlarının gri renk seçeneklerini ortaya çıkardı.

Yeni konsept çalışmasının hem iddialar hem de son analist yorumlarına göre hazırlandığı da belirtiliyor. Durum böyle olunca konsept çalışmasının gerçeğe bir hayli yakın olarak görülebileceğini de eklemek gerekiyor. Peki yeni iPhone 8 konsept çalışmasıyla beraber nasıl detaylara dikkat çekiliyor?

iPhone 8 Detayları

Yeni detaylara bakacak olursak, konsept çalışmasıyla cam yüzey vurgulanıyor. Telefonların arka kısmında tamamen cam yüzey kullanımı yapıldığı gösteriliyor. Ön kısımda ise yine son dönemde çok sık konuştuğumuz tam ekrana yer verildiği ve sadece bir bölümde ön kamera için ayrılmış alan olduğu görülüyor.

Kamera konusunda da yine dikey yerleşimin gösterildiği iPhone 8 konsept çalışması, kafalarda yeni bir iPhone modeli canlandırmaya da yetmiş durumda. Konsept çalışmasını görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

İlgili Haber: iPhone 8 için Detaylı Video

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Ekran Panellerinin Üretimi Gözüktü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?