iPhone 8 Batarya İddiaları Ne Kadar Gerçek?

0
37
iPhone 8

iPhone 8 akıllı telefonları için sürekli olarak yeni bir özellik ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde bu noktada yeni seri akıllı telefonların bataryaları konusunda yeni iddialar ortaya çıkmıştı. Bu kez iddiaların ortaya çıkmasının nedeni ise biraz farklıydı.

Şöyle ki Apple’ın yeni akıllı telefonunda çok daha yüksek bir batarya kapasitesi düşünülüyor. iPhone 7 akıllı telefonlarına göre en az 800 mAh daha yüksek bir batarya kapasitesi sunması beklenen yeni seri akıllı telefonların bunun dışında ise kasa boyutlarının ise iPhone 7 serisi ile aynı kalacağı da düşünülüyor.

Kasa Boyutları Aynı Ama Pil Daha Yüksek Kapasiteli

İlk etapta imkansız gibi gözükse de Apple’ın iPhone 8 telefonları için kasa boyutlarını sabit tutarken pil boyutlarını bir hayli arttırmayı başardığı iddialar arasında. Hatta bu iddialar Apple’a yakın kaynaklar tarafından da doğrulanmış bir durum. Haliyle gerçekten pil konusunda böyle bir teknolojiyi görebilecek miyiz sorununun cevabı da şu an için evet olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 8 pilleri

Kasa boyutu genel olarak aynı kalsa da pillerin kapasitelerinde artış yaşanacak olan oranın ise ciddi bir oran olduğunu belirtelim. Öyle ki pillerin en az 3000 mAh kapasitesinde olması bekleniyor. Peki nasıl olacak da kasa boyutu ekran daha büyük olmasına karşın aynı kalacak?

iPhone 8 Ekran Boyutları Yine Aynı Seviyede Mi Kalacak?

Bu noktada yeni seri iPhone akıllı telefonlarının kasalarının nasıl olacak da iPhone 7 akıllı telefonları ile aynı olacağı da merak konusu. Bunun için Apple’ın izleyeceği yol hakkında da belli başlı tahminler var. Kasa boyutu yine 4,7 inç olsa da bu kez Apple’ın akıllı telefonlarının ekran gövde oranının çok daha yüksek olacağı düşünülüyor.

Ekran gövde oranı sayesinde ise modelin 5.2 inç ekran boyutuna kadar yükseleceği ve bu durumunda doğrudan Apple’ın ekran sistemini de değiştireceği de düşünülüyor. Ekran teknolojisi konusunda ise OLED ekran seçiminin yapılması Apple’ın yine gerek ekran teknolojisi gerekse de ekran boyutu konusunda farklı çözümler sunmasını da sağlamış olacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?