iPhone 8 Başlangıç Seviyesi Dahili Hafıza Ne Kadar Olacak?

0
52
iPhone 8

iPhone serisi akıllı telefonları birçok yönü ile öne çıkan telefon serileri olsa da bu serilerinde belli başlı eleştirilen yanları da yok değil. Genel olarak tüm iPhone serisinin en çok eleştirilen yönlerinden birisi de depolama birimleri olarak karşımıza çıkıyor.

Uzunca bir süre başlangıç seviye olarak akıllı telefonlarında 16 GB dahili hafıza kapasitesini benimsemiş olan Apple’ın kamera özelliklerinin sürekli olarak artmasına karşın depolama biriminin bu kadar aşağı seviye tutulması iPhone serisinin eleştirilmesine de neden olmuştu. Tüm bunlarla beraber iPhone 7 serisinde sonunda 16 GB seçimi değiştirilmiş ve 32 GB giriş seviyesini görmüştük.

iPhone 8 32 GB Değil 64 GB İle Başlayabilir

Apple’ın her seferinde yeni bir düzenleme ile gelen akıllı telefonları için bu senede yine depolama alanlarında düzenlemeler olacağı düşünülüyor. iPhone 8 akıllı telefonlarında bu noktada artık 32 GB giriş seviyesi dahili hafızanın yer almayacağı düşünülüyor.

iPhone 8 hafızaları

Bunun yerine artık en az 64 GB dahili hafızanın kullanılabileceği belirtiliyor. Bunun yerine 128 GB depolama birimlerinden de bahsetmek mümkün. Henüz kesinlik kazanmamış olsa da dahili hafızların artması ise birçok noktada değişim yaşanmasına neden olacak.

iPhone 8 3 GB Ram İle Geliyor

Tüm bunlarla beraber hafıza konusunda dahili belleklerinin artması ile iPhone 8 akıllı telefonlarında Ram bellek miktarlarının da artış göstereceği düşünülüyor. Bu noktada Apple’ın iPhone 8 modellerinde 3 GB RAM bellek miktarı kullanılacağı düşünülüyor. iPhone 8 için RAM bellek miktarları için böyle bir açıklama gelmiş olsa da Plus modelleri için henüz ne derece Ram miktarına yer verileceği bilinmiyor.

Tüm bu teknolojilerin ve artan teknik özelliklerin ise fiyatları da bir hayli artıracağını belirtelim. Yani 1000 dolar üzerinde olması beklenen akıllı telefonların bu özellikleri ile beraber biraz daha yüksek bir fiyat bandına da çıkış yapabilir.

Teknik özellikler tam olarak ne gibi bir fark yaratacak bunu net bir şekilde görmek şu an için mümkün değil. Tanıtımdan sonra netleşecek olan detaylarla beraber fiyat konusunda da belki yeni rekorlar görebileceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?