Apple’ın akıllı telefon alanında devrim yapacağı düşünülen modeli iPhone 8 akıllı telefonları için artık geri sayım başladı. Bir önceki seri olan iPhone 7207 serisinin piyasaya sürülmesi ve telefonun Note 7 olayından sonra beklenen satışın elde etmesinin ardından gözlerin çevrildiği model olan iPhone 8’in diğer serilerden ise birçok farkı bulunacağı belirtiliyor. Apple’ın açıklamalarını henüz net olarak ortaya çıkmamış olsa da yeni seri akıllı telefonlar için ortaya atılan ilk detaylar ise bu serinin iPhone modelleri için bir dönüm noktası olacağı düşünülüyor. Özellikle tasarım konusunda büyük değişikliklerin yapılması beklenen seri hakkında ise Apple’ın şimdilerde sadece telefonda yer alacak teknik detaylar ile değil bunun dışında telefonun ticari pazarıyla da gündeme geldiğini de belirtelim.

iPhone 8 İçin Satış Rekoru Bekleniyor

Bu noktada analistlere göre iPhone 8 telefonları Apple’ın satış konusunda en büyük başarıyı yakalayacağı model olarak da ortaya çıkacak. iPhone 7 serisinde önce yapılan anketlerin neredeyse tamamen doğru çıkmasıyla beraber çok daha fazla önem verilmeye başlanan satış anketleri için şu an birçok Apple iPhone kullanıcısının yen seriyi satı alacağı ortaya çıktı.

iPhone-8-satış

Hatta yapılan araştırmaya göre birçok iPhone 6 kullanıcısı çok büyük değişiklikler ve yepyeni tasarım yüzü ile geleceği için iPhone 8 serisini tercih edecek ve bunun için birçok kullanıcı iPhone 7 serisine geçiş yapmadı. Bir önceki serinin Samsung Note 7 üzerinde yaşanan soruna rağmen iPhone 6 serisinde aşağı oranlarda satış rakamı elde etmesinin nedeni ise bu olarak gösteriliyor.

iPhone 6 Serisini Geçecek İddiası

KGI Securities tarafından açıklanan araştırma sonuçlarına göre Apple’ın bu seri ile 50 milyon rakamının üzerine çıkması bekleniyor. Hal böle olunca 10.yıla özel modelin şimdiye kadar en çok satış yapmış olan iPhone 6 serisini de rahatlıkla geride bırakacağı da düşünülüyor. Tüm bu analizler ne kadar doğruyu yansıtır Apple bu alanda ne kadar başarı elde eder bilinmez ama iPhone 8 modeli şimdiye kadar gördüğümüz Apple akıllı telefon serileri içerisinde en farklı olan model olacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?