iPhone 8 akıllı telefonlarında şimdiye kadar ortaya çıkmış olan birçok teknoloji var. Telefonların şimdiye kadar en iddialı iPhone serisi olacağının ortaya çıkması ile beraber söz konusu akıllı telefonlarda Apple’ın eski serilerde kullandığı teknolojilerinde değişeceği belirtiliyor. Özellikle iPhone 7 serisinde de devam ettirilen parmak izi sisteminde değişimler söz konusu olacak.

İPhone 8 akıllı telefonlarda değişeceği düşünülen parmak izi sisteminin ise artık Home tuşu ile değil doğrudan ekranlar ile beraber çalışacağı belirtiliyor. OLED cam yüzey üzerine ekleneceği konuşulan parmak izi sensörleri ile beraber artık Home tuşunun da kullanılmayacağı bunun yerine ekran gövde oranının artırılacağı belirtiliyor.

Apple Parmak İzi Sistemleri Üzerine Çalışmalarına Devam Ediyor

Bu noktada Apple’ın parmak izi sistemleri üzerinde düzenli bir çalışma yaptığını da uzun süredir gündemde olan bir konu. Hatta KGI analisti Ming-Chi Kuo tarafından da yapılan açıklamalarda Apple’ın yeni akıllı telefonları için en çok önem verilen teknolojilerden en çok gündeme gelen konulardan birinin yeni parmak izi sensörü olduğu da belirtilmişti.

iPhone 8 parmak izi

Son olarak patent görselleri ortaya çıktığı iddia edilen yeni parmak izi sistemi konusunda ise Apple’ın yaptığı tüm bu çalışmaların nasıl sonuçlar vereceği merakla beklenmekte. Bununla beraber Ming-Chi Kuo tarafından son yapılan tahmin açıklamaları ise iPhone 8 serisini bekleyenleri üzecek cinsten.

iPhone 8 Serisi Gecikebilir

Apple’ın yeni akıllı telefonu üzerinde yer alacak olan parmak izi sensörü nedeniyle telefonların gecikeceği tahmin ettiğini açıklayan Ming-Chi Kuo, bu teknoloji için Apple’ın biraz daha zaman ihtiyacı olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada dikkat çeken detay ise dokunmatik yüzeye dahil edilecek olan parmak izinin sorunlar yaratabileceği oldu.

Hem ısınma durumunda hem de telefonların ana sistemlerinde uyumsuzluk gibi sorunlarla karşı karşıya kalınmasına neden olabilecek olan sistemlerin tamamen sorunsuz bir şekilde kullanıcıların beklentisini karşılaması için ise Apple’ın hala çalışmalarına sıkı bir şekilde devam ettiği ve bu nedenle dediğimiz gibi telefonların çıkışının gecikebileceği konusu gündeme geldi. Muhtemelen Eylül ayı içerisinde gelmesi beklentiler arasında olan akıllı telefonun çıkışının ise sonbaharın sonunu bulacağı iddiaları olduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Altındaki iPhone Modelleri için FLAC Desteği Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?