Apple henüz netlik kazanmamış olsa da önümüzdeki sene 3 farklı iPhone akıllı telefon modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacak. iPhone 7 akıllı telefonlarının devam serisi olarak gösterilecek olan serilere ek olarak bir de yeni akıllı telefonu iPhone 8 serisini duyuracak olan Apple’ın henüz iPhone 8 akıllı telefonlarını hangi isimle yayınlayacağı bile net değil. Her ne kadar 3 farklı model iddialarının gündeme gelmesi Apple’ın akıllı telefonları için sürekli yeni özellik iddialarının ortaya atılmasına neden olsa da en çok merak edilen serinin iPhone 8 olduğunu da net bir şekilde söyleyebiliriz.

Touch Bar Serili iPhone Modeli

Öyle ki Apple’ın en büyük değişiklikleri de yine iPhone 8 akıllı telefonlarında yapması bekleniyor. Bir yandan Ferrari model olarak değerlendirilen iPhone 8 için ortaya atılan son iddia ise Touch Bar iddiası oldu. Apple’ın daha önce MacBook Pro serisi bilgisayarlarında yer verdiği teknoloji olarak bilinen Touch Bar teknolojisinin kullanıma geçmesi ve MacBook bilgisayarların bir anda en sevilen özelliklerinden biri olması dokunmatik şerit için markanın yeni adımlar atmasına neden olacak gibi.

iPhone 8

Zira iddialara göre artık Apple akıllı telefonlarında Home tuşuna veda edecek. Ekran tasarımını olumsuz yönde etkilediği düşünülen Home tuşunun kaldırılmasıyla beraber ise Home tuşu yerine iPhone 8 üstünde tam Home tuşunun bulunduğu yerde Touch Bar çubuğu yer alacağı iddia edildi.

Yeni Teknoloji Hakkında Çok Fazla Bilgi Yok

Her ne kadar Touch Bar teknolojisinin iPhone 8 akıllı telefonlarına entegre edileceği düşünülse de yeni teknolojinin tam olarak nasıl çalışacağı da bilinmiyor. Zira iddialara göre Apple’ın Touch Bar özelliği iPhone serisinde kullanılırsa özelleştirilebilir bir menü çubuğu haline gelecek.

Kullanıcılar bu menü üzerinde Siri, Apple Pay, Video gibi uygulamalara anında ulaşabilecek. Fakat yeni teknolojinin parmak izi ve benzeri sistemleri nasıl çalıştıracağı konusunda ise henüz net bilgiler elde edilmediğini de söylemek gerekiyor. Home tuşunun kalkması durumunda parmak izi teknolojisi için nasıl bir sistem oluşturulur merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Yeni Işık Ortam Patenti Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?