iPhone 8 Akıllı Telefonları İçin Kasa Kalıbı Görseli Paylaşıldı

0
76

Apple’ın iPhone 8 haberlerine artık alışmaya başladık. Artık ardı ardına gelen iPhone 8 haberleri sıradanlaşmaya başlasa da son gelen görseller bir kez daha iPhone 8 telefonlarının gündem olmasını sağladı. Bu kez yeni seri akıllı telefonların görselleri ya da telefonların tasarım detayları paylaşılmadı. Bu kez doğrudan iPhone 8 akıllı telefonlarının kalıpları ortaya çıktı. Telefonların kalıplarının paylaşılmasıyla beraber iPhone 8 akıllı telefonlarının nasıl bir tasarıma sahip olacağına ilişkin de yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Öyle ki kalıp görsellerine ait olduğu belirtilen görsellerde çok fazla detay ortaya çıkıyor.

Arka Kısımda Parmak İzi Sensörü Bulunmuyor

iPhone 8 akıllı telefonlarının kalıplarına ait olduğu belirtilen görsellerin paylaşılmasıyla beraber telefonun özellikle arka kasasına ait detaylar öne çıkıyor. Görsellerde yer alan detaylara göre kalıpta açıkça dikey çift kamera bulunduğu görülüyor. Bunun dışında parmak izi sensörleri kısmında herhangi bir boşluk olmadığı haliyle arka kısımda parmak izi sensörü bölümünün bulunmadığı yorumu yapılıyor.

iPhone 8 kasa kalıpları

Eğer kalıp görselleri gerçekse detaylara göre parmak izi ve kamera bölümü dışında genel olarak tahmin edilen boyutlarda bir telefon boyutuna sahip olunduğu net bir şekilde görülüyor. Ön kısmında da tamamen çerçevesiz ekran diyemesek de ön kısımda diğer kalıplardan çok daha farklı bir yapı olduğunu görebiliyoruz. Bu durumun telefonun tasarımına da doğrudan etki edeceğinden şüphe yok.

iPhone 8 Tasarım Detayları Hakkında Neler Biliniyor?

Tüm bunlarla beraber kasa kalıplarında yer başka detay telefonun çok daha geniş bir kamera yuvasına sahip olduğunun görülmesi. Kamera kısmının oldukça geniş olması hem 3D kamera kullanımı doğrular nitelikte hem de telefonların geliştirilmiş dikey çift kameraya sahip olduğunu göstermekte.

Eğer kalıp görselleri gerçekse özellikle son paylaşılan telefon kılıflarında yer alan detayların gerçeği yansıttığı görülüyor. Yeni seri telefonların genel bir tasarım beklentisi oluşsa da Apple doğrulamadan önce henüz bu tasarımlara gerçek tasarım demek oldukça yanlış olacaktır. Şimdi Apple’ın açıklamalarını merakla beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 9 için Tüm Detaylar Paylaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?