Apple’ın akıllı telefon serileri olarak bilinen iPhone serisi, sadece Apple’ın en gözde telefonlarından biri değil bunun dışında akıllı telefon pazarında da en iyi ürünlerden biri olarak gösteriliyor. Samsung, HTC gibi teknoloji devlerinin önünde yer alan iPhone serisi bu sene yeni üyesi iPhone 7 telefonlarıyla da beraber bir kez daha kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Fakat bu sene yayınlanan model eski serilere göre çok farklı değişiklikler barındırmaması ve tasarım konusunda vasatı geçememesi nedeniyle ise Apple’ın eleştiri almasına neden olan modellerinden biri olmuştu.

Buna rağmen Samsung’un Note 7 serisinde yaşanan sorun ve iPhone 7’nin yeniden siyah renge dönmesi gibi adımlar atması beklenen telefon satış rakamlarının da üzerine çıkılmasını sağlamıştı.

iPhone 7 serisinde bekleneni tam anlamıyla veremeyen Apple’ın bir sonraki seri olan iPhone 8 için ise çalışmalara başladığı belirtilmişti. Tüm eleştirilere yanıt verileceği düşünülen yeni modelin detayları ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

iPhone-8

OLED Ekran İle Ekran Boyutu Yükselecek İddiası

İlk ortaya atılan iddialarda Apple’ın 10.yıla özgü olarak çıkaracağı yeni iPhone modeli için OLED ekran teknolojisine geçileceği belirtilmişti. OLED ekran teknolojisine geçilmesinin birçok teknolojiyi de değiştireceği belirtilmişti. Ekrana tamamen dahili olan home tuşu, cam kasa gibi birçok yeniliği de OLED ile getireceği düşünülen Apple’ın bunun dışında telefonun ekran boyutlarını değiştireceği de iddia edildi.

Şu an için Plus modelde 5.5 inç standart iPhone 7 modelinde ise 4.7 inç ekran kullanmayı tercih eden Apple’ın 10.yıla özel seride ise ekran boyutlarını OLED ile arttıracağı iddia edildi. Bu kez ise iddialara göre ekran boyutu 5.8 inç olacak. OLED ve cam kasa ile beraber ekran boyutunda değişikliğe gitmesine kesin gözü ile bakılan Apple’ın gerçekten 5.8 inç boyutunu mu tercih edeceği yoksa daha yüksek bir boyut seçimimi yapacağı şu an için bilinmiyor.

Apple’ın da bu konuda sessiz kalması yeni serinin tasarım detaylarının çok daha merak edilmesine neden olmaya başladı. Tüm bu detayları ise ancak Apple’ın tanıtımında görebileceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?