iPhone 8 3D Kameraları İddiasına Göre Neler Bekleniyor?

0
84
iPhone 8 3D Kameralar

Bu senenin akıllı telefon pazarının hem üst seviye hem de yeni seri akıllı telefonları olacak olan iPhone 8 akıllı telefonlarında beklenen yeni özellikler sürekli olarak farklı şekilde ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak ekranlar ardından gelen işlemci iddiaları bundan sonrasında beklenen Home tuşu değişiklikleri derken şimdilerde ise Apple’ın yeni akıllı telefonlarının kameraları konuşuluyor.

iPhone 7 Plus ile beraber kamera konusunda yapılan değişiklikler ile en iyi kamera adaylarından biri olan markanın haliyle iPhone 8 serisinde de bu başarısını artırması bekleniyor. Peki yeni seri için nasıl kameralar bekleniyor?

iPhone 8 3D Kameralar Gelebilir

Öncelikle Apple tahminleri ile tanıdığımız Kuo’ya göre yeni seri kameralarda 3D özelliklerinin yer alması bekleniyor. İlk olarak henüz yeni tanıtılmış olan Huawei Honor V9 akıllı telefonlarda ilk olarak kullanılmış olan 3 boyutlu kamera özelliğinin aslında iPhone 8 serisinde de yer alacağı iddia edildi. Kuo tarafından ortaya atılan bu iddialara göre Honor serisinden sonra Apple çok daha farklı bir sistemle gelecek.

iPhone 8 3D Kameralar

Kızıl ötesi sensörleri ve yüz tanıma sensörleri için özel geliştirilecek olan sensörlere ek olarak 3D özelliğinin dahil edilmesi ile beraber kameraların artık derinlik boyutunda da çekimler yapabileceği belirtiliyor. Tabi iddialara göre iPhone 8 kameralarında yer alacak bu özellik ön kamera için geçerli. Haliyle özel bir selfie modu bizleri bekliyor gibi.

Arka Kamera Nasıl Olacak?

Daha önce birçok iPhone özelliğini tahmin etmiş olan Kuo tarafından ortaya atılmış olan bu iddialı kamera özelliğinden sonra markanın daha üstün özelliklerde olması beklenen arka kameralarının nasıl olacağı ise merak konusu oldu. iPhone 8 arka kameralarında yer alacak olan teknolojilerin ise hem 3D hem de derinlik sensörleri ile beraber geleceği konuşuluyor.

Yeni kamera rekorlarına imza atması beklenen Apple’ın arka kamerası için çok daha yüksek bir MP değeri de sunulacağı ve yakınlaştırma oranlarının profesyonel kameraları bile geride bırakabileceği gündemde. Bakalım tüm bu iddialarla beraber iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alacak olan 3D kamera teknolojileri nasıl karşılanacak? İddialar gerçeğe dönüşecek olursa Apple’ın yeni bir rekor kırması mümkün mü? Tüm bunları tanıtımla beraber göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  En İlginç iPhone Batarya Haberi! Isırılan Pil Patladı

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?