Mantıken Apple cephesinin her sene lansman öncesinde sızıntılarla gündeme geldiğini biliyoruz. Bu süreç şu sıralar iPhone 7 sızıntıları ile gündemi fazlasıyla meşgul etmekte. Zira yaklaşık 5 aydan beri süren sızıntıların hangisinin doğru olduğu ya da hangi iddianın asılsız olduğu da bilinmiyor. Kimi kaynağa göre home tuşu olmayacak, bazı kaynaklarda kamera çıkıntısı yok edilecek, kimisindeyse kulaklık girişi olmayacak gibi söylentiler hat safhada.

Hemen aşağıda göreceğiniz görseller ise iPhone 7 iç tasarım sızıntıları olarak geçen, resmi belge niteliği taşıyan doğrulanmış kaynaklar. Dolayısıyla yeni iPhone 7 konsepti içinde ciddi fikirler verirken birçok sızıntının aslında gerçek olduğunu su yüzüne çıkartıyor.

iPhone 7 Sızıntılarından Hangileri Doğru?

iPhone-7-ye-Ait-Ic-Uretim-Belgeleri-Sizdirildi-ve-DogrulandiiPhone 7 özellikleri sızıntı şeklinde sunulmaya bugünde devam ediliyor. Ancak belgeler neticesinde kesinlik kazanmış detaylar şu şekilde sıralanıyor.

  • iPhone 7 boyutları farklılık göstermeyecek. Zira 6s ve 6s Plus modelleriyle eşit olacak.
  • Kameranın boyut olarak daha büyük olması çözünürlüğün artacağına delalettir. Bu belgelerde de görüldüğü üzere gerçekleşecek.
  • Kamera için bir diğer ayrıntı ise meşhur çıkıntının çok daha aza indirileceği yönünde.
  • 5 mm kulaklık jakıyla uyumlu olan giriş ortadan kalkarken yeni düşük enerji çipli EarPods devreye girmiş olacak.
  • Birçok kişiye göre estetiği zedeleyen anten çizgileri artık son derece minimal düzeye inecek.
  • A10 çip ve hareket asistanı olarak M10 kullanılacağı da belgelerle tescillenmiş durumda.

iPhone 7 fiyatı ile dudak uçuklatacak bir cihaz olmasının dışında Apple firmasının bir nevi devrimsel nitelik taşıyan yenilemelerinin de başlangıcı olarak kabul edilebilir. Kamera çözünürlüğü, işlemci yongası, tasarımsal dizayn ayrıntıları, kulaklık ve tabi ki RAM miktarı ürünün belirleyici özellikleri arasında yer alacak. Ürünün piyasaya sürülmesine bu kadar kısa bir zaman kalmış olmasına rağmen kesin bilgilerin azlığı Apple takipçilerinin merakını daha da artırıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Çin'de Görüntülendi !

Tüm bunlar genelde her sene iPhone modeli ile bizlere sabit şekillerde sunulan detaylardır. Ancak iPhone 7 sızıntılar ile ortamı hareketlendirmekle kalmıyor. Tüm değişimleri kullanıcılarına ve bekleyenlerine sunarak mobil sektörün devi olmayı sürdüreceğini ilan ediyor. iOS 10 ile iPhone 7 performans noktasında da bize alıştığımız Apple kalitesini sunarak şaşırtmayacak gibi gözüküyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?