iPhone 7s Serileri İççin Önemli Yenilik Haberleri

0
83
iPhone 7s

Apple’ın son dönemde yeni amiral gemisi modeli olan iPhone 8 akıllı telefonları markanın adeta tüm haberlerinde yer almaya başladı. iPhone 8 akıllı telefonlarında nasıl ekranlara yer verilecek? iPhone 8 akıllı telefonlarının tasarımları nasıl olacak? iPhone 8 akıllı telefonlarında teknik donanım nasıl olacak gibi? Birçok konu Apple’ın son günlerde gündem olmasını sağlayan konular.

10.yıla özel model olması ve Tüm Cook tarafından son yapılan açıklamalar gerçekten de iPhone 8 akıllı telefonlarının bu kadar çok konuşulmasını anlaşılabilir bir hale getiriyor ama bu sene Apple’ın tek tanıtımını yapacağı telefonları iPhone 8 telefonları değil. Bunun dışında marka iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olarak iki yeni model daha tanıtacak. Son olarak ise bu iki model hakkında iddialar gelmeye başladı.

2.5D Cam Kullanımı Yapılacak İddiası

Bu kez iPhone 7s serileri için bir beklenti ortaya atıldı. JP Morgan analistlerinin ortaya çıkardıkları iddialarda bu iki seri telefonda da Apple’ın değişimlere gideceği belirtildi. Öncelikle telefonların LCD ekran kullanımına devam edeceği belirtiliyor.

iPhone 7s

Bunun dışında telefonların alüminyum kasaya sahip olacağı ve bu kasanın ise 2.5D cam kaplama ile tamamlanacağı belirtiliyor. Yani her ne kadar iPhone 8 tasarım farklılıklarıyla gelecek olsa da iPhone 7s akıllı telefonlarında farklılıklar sunmayacak değil.

Kablosuz Şarj Teknolojisi Geçerli Olacak

Bunun dışında yeni serilerde tıpkı iPhone 8 akıllı telefonlarında olduğu gibi kablosuz şarj teknolojisini de beraberinde getireceği belirtildi. Analistlere göre iPhone 8 kablosuz teknolojisinin bir farkı olacak fakat iPhone 7s serileri de bu özellikten mahrum bırakılmayacak. iPhone 7 modellerine göre değişiklikleri dikkat çekecek olan iPhone 7s serilerinin satışa nasıl etki edeceği ise merak konusu.

Çünkü iPhone 8 akıllı telefonları markanın en çok tercih edilen ve beklenen modeli olarak gösteriliyor. Arada uçurum bir fiyat farkı olmayacağı düşünülürken iPhone 7s serilerinin yeni amiral gemisine göre ne kadar tercih edileceği tartışılır ama arada bariz farklar olacağı kesin.

İLGİLİ HABER:  Apple 3 boyutlu kamera geliştiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?