Apple, 3 yeni iPhone üzerinde hazırlıklarına devam ediyor. Şu ana kadar genelde iPhone 8 modeli için paylaşımlar yapıldı ve iPhone 8 telefonlarının özellikleri konusunda bilgiler verildi. 10.yıla özek bir model olması bu serinin öne çıkmasını da doğal olarak sağlamış oldu. Fakat arada bir de olsa iPhone 7s modelleri için belli başlı paylaşımlarda yapılmıyor değil.

Telefonların tasarımları, işlemci serileri derken iPhone 7s modeli için bu kez kablosuz şarj teknolojisi konusunda bilgiler paylaşıldı. Telefonların kablosuz şarj sistemine sahip olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılırken, son gelen bilgilere göre bu durum telefonun tasarımını değiştirecek.

iPhone 7s Serileri Daha Kalın Olacak

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisi sunabilmesi için telefonların arka yüzeyini cam kaplaması gerekiyor. Alüminyum yerine cam yüzeye sahip olduğu için de bu modellerin iPhone 7 serilerinden daha kalın modeller olacağı belirtiliyor. Hatta iPhone 7s modellerine ait olduğu belirtilen yeni bir görsel paylaşımın yapıldığı ve bu paylaşımda da telefon ölçülerine yer verildiğini de belirtelim.

iPhone 7s

Paylaşılan görsellere göre iPhone 7s sadece kasa kısmında değil, kamera kısmında da daha kalın bir model olacak. Eksi modelde 7.1 mm olarak sunulan kalınlık değerinin, cam kaplama sonrasında ise 7.21 mm olacağı konuşuluyor. Muhtemelen iPhone 7s Plus ve iPhone 8 modellerinde de daha kalın bir kasa karşımıza çıkacak.

Cam yüzeyinin telefonların kalınlaştırmasının yanı sıra, tasarımda öneli bir değişikliğe neden olup olmayacağı konusunda ise bir bilgi yok. Eylül ayı içerisinde yapılacak olan tanıtımla beraber bu konuda da merak edilen tüm sorular cevap bulacak. Bakalım kablosuz şarj tercihi daha ne gibi değişikliklere neden olacak?

İlginizi Çekebilir: Beklenen Haber Huawei Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geçti

İLGİLİ HABER:  iPad Mini 4 Gelebilir! (Söylenti)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?