iPhone 7s/ iPhone 7s Plus Türkiye çıkış tarihi

0
79

Gelecek yıl iPhone 7s lansmanı yapılacak. 2017 yılı için yeni iPhone 7s ile ilgili tüm ipuçlarını, ipuçlarını ve söylentilerini sizler için topladık.

IPhone 7, 7 Eylül’de açıklandı ve ön siparişler 9 Eylül’de başladı; 16 Eylül’de satışa çıktı. Bu bilgi bize iPhone 7s’lerin ne zaman çıkacağı konusunda bizlere oldukça güçlü ipuçları veriyor.

Apple, iPhone 4’ün piyasaya sürülmesinden bu yana, yılda bir kez, sonbaharda (Mart 2016’da piyasaya çıkan küçük iPhone SE hariç) iPhone’larını tutarlı bir şekilde güncelledi; bu nedenle, iPhone 7s’ler için bir süre bekleyeceklerini düşünüyoruz.

Yaklaşan iPhone sürüm tarihlerine önümüzdeki yıllarda öngörümüzümüz şu şekilde:

Mart 2017: iPhone SE 2
Eylül 2017: iPhone 7s ve iPhone 7s Plus
Mart 2018: iPhone SE 3
Eylül 2018: iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

IPhone 7s ne zaman Türkiye’de satılmaya başlanacak?

Apple, iPhone modellerinde belirli bir döngüyü izliyor. 1 yıl, ciddi bir fiziksel yeniden tasarıma (iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6) sahip tam kapsamlı bir güncelleme yayınlanıyor; O zaman önümüzdeki yıl selefi ile aynı fiziksel tasarıma sahip olan, ancak yeni özellikler ve spesifikasyonlar (iPhone 4’ler, iPhone 5’ler, iPhone 6’lar) ekleyen bir ‘S’ yükseltmesi yayınlayacak. Bu nedenle birçok Apple hayranları iki yılda bir kez telefonlarını yükseltmeyi tercih ediyor.

2017 sonbaharında iPhone 7’nin ortaya çıkması göz önüne alındığında, bariz sonuç, 2017 yılının sonbaharında Apple’ın bir iPhone 7’yi (ve ona eşlik eden iPhone 7s Plus’ı) çıkaracağı yönünde. Fakat 2017’nin, iPhone’un 10. yıl dönümü yılına denk gelmesi ve iPhone 7’nin iPhone 6 ve 6’lara (kulaklık bağlantı noktası bir yana) şaşırtıcı derecede benzer bir fiziksel tasarımı olması nedeniyle Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone 8 olarak damgalanmış çıkacağından şüpheleniyoruz.

 

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?